Jaromír Bohačík. Basketbalový nomád s přesnou rukou

Když se řekne Jaromír Bohačík, fanoušci basketbalu si představí hráče, který je nejen oporou české reprezentace, ale také stálicí v domácích i zahraničních klubech. Narodil se 26. května 1992 v Ostravě a basketbal mu byl předurčen již od mládí, kdy začínal ve svém rodném městě v týmu TJ Hladnov. Ostatně, košíkovou mají Bohačíkovi v rodině. Pod vysokými koši hraje i jeho o sedm let starší bratr Petr Bohačík.

Basketbalový životopis Jaromíra Bohačíka? Má zkušenost z palubovek tuzemských i evropských

Basketbalová kariéra zavedla Jaromíra Bohačíka do mnoha týmů v Česku i za hranicemi. Po svých začátcích v Ostravě a působení v Prostějově (2010-2014) získával zkušenosti v Belgii (Lovaň – 2014/15), dvě sezóny odehrál za USK Praha a následně se objevil v dalších evropských klubech.

Jeho další kroky vedly přes francouzský Štrasburk až do Bamberku v Německu, nakonec se Jaromír Bohačík vrátil zpět do Česka do týmu ERA Basketball Nymburk, kde je aktuálně jednou z klíčových postav.

Reprezentační dres a úspěchy na domácí scéně

Na reprezentační úrovni je Jaromír Bohačík vidět . Zúčastnil se mnoha mezinárodních turnajů včetně EuroBasketu 2017 a světového šampionátu v roce 2019, kde se coby křídlo podílel na senzačním šestém místě českého mužstva. Byl též členem reprezentačního výběru, který se jako první český tým po rozpadu Československa zúčastnil olympiády – stalo se tak na OH v japonském Tokiu.

Jeho výkony v domácí lize? 197 cm vysoký basketbalista má zatím dva tituly mistra NBL, v roce 2017 byl vyhlášen nejužitečnějším hráčem NBL. Jaromír Bohačík není jen vynikajícím sportovcem, ale také inspirací pro mladé hráče, kteří v něm vidí příklad úspěšné sportovní dráhy spojené s neustálým zdokonalováním a hledáním nových výzev, ať už na domácích palubovkách nebo v zahraničí​.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *