Jaromír Jágr? Hokejista z Texasu. Tedy z Dallas Stars


Sbohem, Philadelphie, budiž pozdraveno město, stojící na ropě. Jak dnes zveřejnila kanadská televizní stanice TSN, český hokejový útočník Jaromír Jágr bude v příští sezóně hrát za mužstvo Dallas Stars. Ve své druhé sezóně po návratu do NHL (předtím hrál Jágr za ruský Omsk) tak už nebude Jágr oblékat dres letců z Philadelphia Flyers.

Jaromír Jágr měl údajně nabídky hrát v některém z jednadvaceti z celkových třiceti klubů severoamerické hokejové ligy, nakonec se rozhodl pro Dallas, kde si oproti loňsku výrazně polepší – vydělat za rok 4,5 milionu dolarů nebo 3,3 milionu je vcelku podstatný rozdíl i pro Jaromíra Jágra.

Hokejová kariéra Jaromíra Jágra je neuvěřitelná, v současné době je nejlepším aktivním hráčem NHL vůbec (v historických tabulkách NHL je na 8. místě a ztrácí před nadcházející sezónou jen pár desítek bodů na sedmého Maria Lemiuxe, bývalého spoluhráče z Pittsburghu). Z evropských hráčů je Jágr přitom suverénně nejlepší.

V Dallas Stars má mít Jaromír Jágr v jedné ze dvou elitních pětek a má to být právě on, kdo po čtyřech letech opět přivede Dallas do play-off a do bojů o Stanley Cup.

Zatím hrál Jaromír Jágr během své bohaté hokejové kariéry v NHL v Pittsburghu, Washingtonu, New York Rangers a za Philadelphia Flyers. Co myslíte – uspěje  i ve svém pátém působišti v NHL?