Petr Koukal bude vlajkonošem české výpravy na olympijských hrách v Londýně

[adsenseyu1]

Jeho životní příběh je podobný životnímu příběhu jiného sportovce – Lance Armstronga. Petr Koukal stejně jako slavný cyklista a několikanásobný vítěz Tour de France překonal rakovinu varlat a vrátil se k vrcholovému sportu. Nejlepší český badmintonista bude jednou z našich nadějí na olympijských hrách v Londýně, kde se také představí v čestné roli vlajkonoše českého týmu, jak prozradila dnes zpráva ČOV.

Životopis Petra Koukala? Nejlepší český badmintonista překonal rakovinu

Petr Koukal se narodil 14. prosince 1985 v Hořovicích, badmintonu se závodně věnuje od dorosteneckých kategorií, největšího úspěchu jako dorostenec dosáhl v evropském juniorském circuitu 2003, kde získal celkové prvenství. V seniorské kategorii získal Petr Koukal pětkrát v řadě titul mistra České republiky (2007-2011), od roku 2007 nenašel na domácím poli přemožitele.

Na mezinárodním poli se Petr Koukal dokázal prosadit na olympijské hry v Pekingu 2008, velkým úspěchem bylo třetí místo na německém Open Grand Prix Gold v roce 2010.

Klubová kariéra Petra Koukala zahrnuje kluby jak z domácí ligy, tak z prestižních lig zahraničních, v České republice hrál před svým onemocněním za BK 93 Hořovice a badmintonový tým Plzně, první německou bundesligu si zahrál za Lüdinghausen a Řezno, působil také v dánské extralize, která je považována za nejkvalitnější badmintonovou ligu na světě (hrál za Lillerod Badmintonklub). V současné době hraje Petr Koukal v české lize za tým Sokol Veselý Brno Jehnice.

Na podzim roku 2010 byla Petru Koukalovi diagnostikována rakovina varlat. Musel podstoupit operaci, po které následovala intenzivní chemoterapie. Nad rakovinou zvítězil a po několika měsících se vrátil zpět ke svému sportu, aby na mistrovství republiky 2011 získal pátý titul v řadě.

Na LOH v Londýně se kvalifikoval z poslední možného místa

Na letošní olympijské hry se Petr Koukal kvalifikoval jako poslední hráč redukovaného světového žebříčku. O pořadí přitom rozhodovaly výsledky jednotlivých badmintonistů za posledních dvanáct měsíců, počínaje 1. květnem 2011. Petr Koukal se během roční lhůty zúčastnil 28 turnajů po celém světě a podařilo se – poslední, čtyřicátá postupová pozice, byla ke 30. dubnu 2012 jeho.

V Londýně čeká kromě čestné úlohy vlajkonoše české výpravy a bojů o olympijské medaile (sám by byl spokojen s postupem do čtvrtfinále) ještě jeden úkol – právě tady skončí natáčení časosběrného dokumentu, který začal mapovat Petrův život v roce 2010 poté, co se dozvěděl o své nemoci. Dokumentární film by měl mít premiéru na podzim letošního roku.

Petře Koukale, nechť se na olympiádě daří! Palec nahoru!

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *