Juraj Zaujec. Bude právě on Hlasem ČeskoSlovenska? (životopis)

Juraj Zaujec, slovenský multiinstrumentalista, zpěvák, skladatel a také jeden z posledních hrdinů letošního (prvního) ročního talentové soutěže Hlas ČeskoSlovenska. Bude právě on vítězem?

Juraj Zaujec není, co se talentových soutěží týče, žádným nováčkem. Dvakrát se zúčastnil Superstar, poprvé vypadl v divadelním „rozstřelu“, podruhé ho ještě při castingu vyřadila nemoc. V talentové show Hlas ČeskoSlovenska slaví ale úspěch.

Kdo je Juraj Zaujec? Krátký životopis prozradí více. Juraj se narodil 11. května roku 1982 v Nitře, v současné době žije s manželkou Evou, se kterou má dcery Sáru a Ester, v Levoči.

Juraj Zaujec vystudoval konzervatoř, poté se spolužákem a kamarádem založil skupinu Midnight Spirits, se kterou strávil roky 2002-2008 na cestách, a to převážně v zahraničí. Hráli v Japonsku, Německu i na Kanárských ostrovech.

Písnička pro Martinu Schindlerovou, spolupráce s Lučeničem

Po návratu na Slovensko se Juraj Zaujec etabloval jako úspěšný hudebník a skladatel, pro Martinu Schindlerovou napsal úspěšnou písničku Môžeš ísť, která zaujala diváky na galavečeru slovenského kola hudební soutěže Eurosong.

Juraj Zaujec po návratu na Slovensko spolupracuje také například s Laco Lučeničem nebo Otto Kollmanem.  S Lučeničem jako producentem Peter Zaujac v roce 2009 nahrál singl Jednou ranou. Úspěch se nedostavil, slovenské hudební stanice odmítly písničku hrát.

Peter Zaujec jako zpěvák a hudebník? V současnosti působí v hudebním sdružení CastELANs, které hraje nejslavnější hudební kusy skupiny Elán, v kapele Satisfactory hraje na kytaru a zpívá. A samozřejmě, je jedním z posledních osmi vyvolených Hlasu ČeskoSlovenska. V týmu rapera Patrika Rytmuse Vrbovského.