Barbora Švidraňová: Z Paneláku do Hlasu ČeskoSlovenska (životopis)

[adsenseyu1]

Barbora Švidraňová. Mladá slovenská herečka, která se prosadila rolí extravagantní Zdeny v seriálu Panelák, se rozhodla prosadit i jako zpěvačka. V talentové show Hlas ČeskoSlovenska, kde je členkou týmu Pepy Vojtka, postoupila mezi posledních osm vyvolených. Postoupí i do finálové čtyřky? Můžeme předpokládat, že pro to udělá, stejně jako ostatní soutěžící, všechno.

Barbora Švidraňová. Tanečnice a hvězda Paneláku

Herečka a zpěvačka Barbora Švidraňová se narodila 12. května roku 1988 v Žilině, kde se už jako čtyřletá začala věnovat lidovému tanci. V pěti letech začala Barbora hrát na klavír, navštěvovala Základní uměleckou školu Ladislava Arvaye v Žilině, kde si k hodinám hry na klavír postupně přibrala i hodiny zpěvu.

Vzdělání? Barbora Švidraňová se rozhodovala mezi konzervatoří (a operním zpěvem) a gymnáziem. Zvítězilo gymnázium. Ale i tam měla k herectví blízko – s amatérským souborem Divadlo mladých se zúčastnila mnoha divadlních přehlídek a soutěží.

Po gymnáziu začala Barbora Švidraňová studovat bratislavskou VŠMÚ (Vysokou školu múzických umění), momentálně je v posledním ročníku magisterského studia herectví. Jako divadelní herečka působí Barbora v Městském divadle v Žilině, v Divadle LAB,  na Malé Scéně STU i v bratislavském Národním divadle. V posledně jmenovaném hraje či hrála v dramatech Amadeus, Brouk v hlavě či Dům ve stráni. Jejím hereckým idolem je americká herečka Meryl Streep.

Slovenským televizním divákům není Barbora Šmidraňová zcela určitě neznámá, znají ji jako extravagantní Zdenu ze seriálu Panelák televizní stanice TV JOJ. Jako herečka je známá také ze seriálu Město stínů.

V soutěži Hlas ČeskoSlovenska Barbora Švidraňová zatím postoupila mezi posledních osm. V pondělí večer (28. května 2012) se dozvíme, jestli postoupí i do velkého finále.

[poll id=“8″]

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *