Kašpárkohraní. Největší dětský festival v Česku už tuto neděli!

[adsenseyu1]

Vinobraní. Pivobraní. A další různá braní. Akce určené především dospělým návštěvníkům. Ale co děti? Pro ty je tady další, už čtvrtý ročník Kašpárkobraní. Ne, opravujeme dospělácký překlep: KAŠPÁRKOHRANÍ! Konat se bude 24. června v Praze na Džbáně a vstup bude, jako už tradičně, zdarma.

Kašpárkohraní se konalo poprvé v roce 2009, tehdy ještě v Oboře Hvězda. Letošní čtvrtý ročník se bude konat nedaleko Divoké Šárky, v areálu kempu Džbán, a podle pořadatelů má být největším letním festivalem pro děti roku 2012 vůbec, očekávají, že padne i loňský návštěvnický rekord (přišlo 10 tisíc návštěvníků).

Kdo na Kašpárkohraní 2012 vystoupí? Chybět nebude hudební skupina, po které celý festival získal jméno – Kašpárek v rohlíku letos představí svoji novou koncertní show Ten Holywůd!!! Zahrají také Jan Kalina ze skupiny Sto zvířat, Romana Neumannová ze Znouzecnosti či Jura Hradil z Tatabojs.

Dětský festival by měl být ale především o nejmenších – za těmi na Kašpárkohraní 2012 přijede oblíbená Majda z Kouzelné školky, kterou bude doprovázet herec Petr Vacek (znáte jej například ze seriálu Ulice). Své miniopery představí dvojice Zdeněk Svěrák a Jaroslav Uhlíř, vystoupí také mnozí další, náctiletí si určitě nenechají ujít vystoupení Ondry Havlíka, mistra České republiky z beatboxu.

Kdo bude letošní Kašpárkohraní moderovat? Nikdo menší než dvojice klaunů, známých z manéže Bolka Polívky – Barin a Fretty.

Co si ještě nenechat ujít? Průvod obřích masek, taneční performace divadelní skupiny Najevo, představení na chůdách v podání Long Vehicle Circus nebo žonglérské představení Bratří v tricku. Chybět nebudou umělecké workshopy a dílny, výroba afrických masek, děti se mohou zúčastnit turnaje ve cvrnkání kuliček, zdokonalit se ve fotbalu či golfu, mohou se zúčastnit turnajů ve stolních společenských hrách.

Letošní Kašpárkohraní toho nabízí skutečně hodně a především – celý program je zdarma. Začátek čtvrtého ročníku největšího dětského festivalu u nás je naplánován na 12.00 hod. Kašpárkohraní doporučujeme.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *