Kauza David Rath. Co už se stalo a co se ještě stane?

Kauza Rath cca týden poté? Poslanci plánují, kde se s vazebně stíhaným hejtmanem Středočeského kraje sejdou, aby ho vyslechli ve věci zbavení imunity a vydání soudu. Na půdě Poslanecké sněmovny nechce Davida Ratha nikdo, ani rodná ČSSD, ani strana, ve které David Rath jako politik začínal – ODS. Podle předsedy sociální demokracie o místě, kde imunitní výbor Poslanecké sněmovny Davida Ratha vyslechne, rozhodne státní zastupitelství, poslanci pak budou toto rozhodnutí respektovat. Slyšení Davida Ratha před imunitním výborem parlamentu vítá i dozorující státní zástupkyně Lenka Bradáčová.

Kauza Rath baví český Internet

Kauza Rath a český Internet? Korupční aféra, jejíž je David Rath hlavní postavou, český Internet baví. Blogeři a diskutující na zpravodajských serverech odkazují na články, ve kterých David Rath hlasitě brojil proti korupci, blogy při zpravodajských serverech (idnes.cz, aktualne.cz apod.) referují o aféře úplatného hejtmana detailně a v mnoha podobách.

Internet dává také průchod lidové tvořivosti, vzniklo a stále vzniká mnoho koláží a fotomontáží, jejichž ústředním bodem je David Rath a jeho pověstná sedmička vína, kterou si prý nesl ze schůzky s přáteli (ve skutečnosti si v dárkové kazetě nesl úplatek sedm milionů korun). Svých druhých patnáct minut slávy zažívá i proslulá Mackova facka, kterou Davidu Rathovi uštědřil expolitik a člen ODS Miroslav Macek. S Davidem Rathem je na Internetu veselo.

Kauza Rath. Co přinese další týden?

Co nás čeká dál? David Rath podal stížnost proti svému zadržení, v prohlášení, které předal médiím jeho advokát, se přirovnává k ukrajinské expremiérce a toho času vězenkyni Julii Tymošenkové. David Rath chce na svobodu a dá se čekat, že udělá cokoli, aby se na svobodu dostal. Mnozí členové sociální demokracie, do jejichž „hospodaření“ se státními prostředky David Rath mohl vidět, se musí začít bát. Další vývoj kauzy Rath bude ještě hodně zajímavý.