Klára Cibulková. Seriálová hvězda bojuje od deseti s nemocí

Klára Cibulková? Ve filmu se objevuje spíše méně, o to více ji znají diváci a hlavně divačky televizní. V Ordinaci v růžové zahradě si zahrála Andreu, manželkou doktora Hanáka v podání Radima Fialy – nakonec její postavu na její přání scénáristé nechali zemřít na nevyléčitelnou chorobu.

Těžkou chorobou trpí Klára Cibulková i v reálném životě. V deseti letech jí lékaři diagnostikovalo těžkou skoliózu, dokonce hrozilo, že kvůli ní nebude moci mít děti. Předpověď se nevyplnila, Klára porodila hned dvakrát. A navzdory předpovědím také hraje, zpívá a tančí.

Životopis Kláry Cibulkové? K herectví ji to táhlo už od dětských let

Klára Cibulková je prázdninové dítě, narodila se 24. července 1975 ve Znojmě. Na jižní Moravě ale strávila jen krátký čas, vyrůstala v Kladně. S herectvím si Klára začala už v dětství, kdy navštěvovala dramatický kroužek. Záliba brzy přerostla ve vášeň, není proto divu, že po maturitě vystudovala DAMU – kvůli přijímacím zkouškám dokonce odmítla operaci páteře.

Po absolutoriu Klára Cibulková získala angažmá v souboru CD 24, v roce 2002 se pak stala členkou souboru smíchovského Švandova divadla, kde ztvárnila mnoho výrazných postav. Klára Cibulková a filmová kamera? Poprvé se před ni postavila ve snímku V erbu lvice o osudech Zdislavy z Lemberka z roku 1994, zahrála si i ve filmech Habermannův mlýn nebo Román pro ženy.

Více než ve filmu se Klára Cibulková objevuje v televizi – Ordinace v růžové zahradě, Sestřičky, Kukačky, Krejzovi… to je jen výběr několika oblíbených seriálů, v nichž jsme ji mohli vidět.

Klára Cibulková je vdaná, s manželem (hercem) Tomášem Pavelkou mají dvě děti, syna Matyáše a dceru Magdalenu. A zda má něco společného s herečkou Vilmou Cibulkovou? Jen jméno, příbuzenský vztah je žádný nepojí.