Kristýna Kočí: Pohaslá hvězda Věcí veřejných

Kristýna Kočí, česká politička a bývalá členka strany Víta Bárty Věci veřejné (byla předsedkyní poslaneckého klubu této politické strany v Poslanecké sněmovně ČR do svého vyloučení v dubnu 2011), se narodila 20. ledna roku 1985 v Praze v rodině podnikatele RNDr. Antonína Kočího a RNDr. Ivany Kočí, současné šéfredaktorky nakladatelství Grada, jako nejstarší ze tří sourozenců (má bratra a sestru).

Po základní škole Kristýna Kočí studuje pražské prestižní gymnázium Jana Nerudy, poté absolvuje dvousemestrální Liberálně-konzervativní akademii a od roku 2003 pak studuje politologii na Karlově univerzitě v Praze. Během studia působila Kristýna Kočí jako praktikantka praxi jako odborná referentka v Parlamentním institutu a poté jako referentka Oddělení protokolu Kanceláře předsedy Poslanecké sněmovny. To vše v letech 2006-2008.

V roce 2009 vstupuje Kristýna Kočí do politiky, a to nejprve do komunální, když vstupuje do Věcí veřejných, malé politické strany s omezeným působením v Praze. Brzy se stává členkou vrcholného orgánu strany – Rady VV a zastává i funkce programové ředitelky a ředitelky Akademie VV.

Po parlamentních volbách v roce 2010, kdy se Věci veřejné pod vedením Radka Johna stávají nejen parlamentní, nýbrž vedle ODS Petra Nečase a TOP 09 Karla Schwarzenberga, i stranou vládní, se Kristýna Kočí stává poslankynkyní (byla lídrem kandidátky Věcí veřejných v Moravskoslezském kraji).

V parlamentu je Kočí zvolena svými spolustraníky za předsedkyni poslaneckého klubu Věcí veřejných, po úplatkářské aféře, kdy se veřejně postavila proti neformálnímu vůdci strany Věci veřejné Vítu Bártovi a obvinila ho z kupování poslanců vlastní strany, je ale tohoto postu v dubnu roku 2011 zbavena, následně je též vyloučena ze strany a stává se nezařazenou poslankyní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *