Tip na festival: Rock for People na prahu dospělosti

[adsenseyu1]

Letošním ročníkem vstupuje mezi dospělé. Na Facebooku má téměř padesát tisíc fanoušků. V Google+ jej má v kruzích dvanácti tisíc lidí. Na Twitteru jej sleduje 1600 followerů. Na Myspace má šest tisíc sto přátel. Ti všichni se těší na 3. července.

Právě v ten den začne osmnáctý ročník festivalu Rock for People. Bude, tak jak předchozí ročníky, opět (ale zároveň nejen) především o rocku, jako hlavní hvězdy vystoupí Faith No More, matadoři rockové scény, na jejichž Midlife Crisis křepčila generace dnešních čtyřicátníků už v polovině devadesátých let.

Detailní program festivalu, pozvánky na jednotlivé dny a jednotlivé stage. Tohle rádi přenecháme jiným, rozuměj hudebním, serverům. Nás zaujal Rock for People především proto, že spustil už před časem zajímavý projekt takzvaných festivalových Ambassadorů – v tuzemsku neobvyklý, ale marketingově velmi účinný, způsob, jak zapojit dobrovolníky do festivalového dění. Na všech frontách. Na samotném festivalu, v médiích, na Internetu, v socálních sítích.

Ambassadoři. Zajímavý způsob, jak odměnit dobrovolníky

Ambassador festivalu Rock for People je ten (řečeno slovy pořadatelů), kdo se po kennedyovsku ptá „co mohu pro festival udělat“ a nikoli „co za to dostanu“ (J. F. K. říkával, než jej jistý Lee Harvey Oswald v Dallasu zastřelil: „Neptej se, co může udělat tvá zem pro tebe. Ptej se, co ty můžeš udělat pro svojí zem“).

Přesto ambassadoři nepřijdou zkrátka, jejich odměnou je pocit „being there“ a VIP vstupenky, což není k zahození. Ambassador má přístup do zákulisí festivalu, má blízko k účinkujícím kapelám, má možnost, což určitě není k zahození, občerstvit se u VIP baru.

Na čem se ambassadoři podílejí? Starají se o to, aby byl festival Rock for People vidět v sociálních sítích, spravují profily festivalu na Facebooku, Twitteru, Google+ a jinde, moderují fórum, které běží přímo na festivalových stránkách, překládají, tvoří mobilní aplikace… nebo se vydají v čele pelotonu na festivalovou Cyklojízdu. I díky ambassadorům patří festival Rock for People k největším hudebním festival v České republice v současnosti. Nadšení je zkrátka a dobře tou nejlepší motivací a hnacím motorem, ať již děláte cokoli.

Zpět k festivalu. Kdy, kde, kdo?

Nejprve malé ohlédnutí. Festival Rock fot People se poprvé konal v roce 1995 na atletickém stadionu v Českém Brodě – vystoupilo 18 kapel, vstupenky stály do stovky, hlavním tahákem byli Support Lesbiens. V Českém Brodě se pak konalo ještě dalších jedenáct ročníků. Třináctý znamenal stěhování, festival se poprvé konal na bývalém vojenském letišti v Hradci Králové. Změna to byla veskrze pozitivní, festival se nadechl a narostl – na loňském ročníku zahrálo přes 170 kapel, které si přišlo poslechnout téměř třicet tisíc fanoušků rockové muziky.

Letošní ročník  začne 3. července a potrvá do 7. července.  Konat se bude opět ve Festivalparku na bývalém vojenském letišti u Hradce Králové, největšími tahouny mají být už zmínění Faith No More v čele s frontmanem Mike Pattonem, dalšími zahraničními hvězdami budou kapely Franz Ferdinand či Prodigy, za (velkou) zmínku stojí zcela určitě i projekt Orbital, který letos vydal novou desku. Z české rockové špičky nechybí nikdo, vystoupí například Monkey Business, Horkýže Slíže, Tomáš Klus či  Vypsaná fixa.

Pokud budete mít chuť na pořádný rockový nářez, čas a cestu kolem Hradce, na letošní Rock for People se určitě vypravte. Bude to stát za to.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *