Marcel Lesník Woodman. Muž mnoha profesí

V životě už toho dělal hodně. Má za sebou hornickou kariéru, živil se jako vrtmistr na Dole Jan Šverma. Byl stavařem, zkusil i politiku, je zpěvákem a konferenciérem. Vlastnil či vlastní restaurace, cateringovou firmu, v Ostravě na konečné tramvajové linky 4 provozuje proslulý Rock and roll Garage. To všechno (a nejen to) je Marcel Lesník Woodman.

Životopis Marcela Lesníka? Začínal na šachtě, dnes žije svůj vysněný život

Narodil se v roce 1965, tělem i duší je „ostravak“, vyrůstal na sídlišti v Porubě. Před rokem 1989 nedostudoval vysokou školu, po odchodu ze studií začal pracoval jako vrtmistr na Dole Jan Šverma.

Tady vydržel až do roku 1991, od té doby podniká. Do jeho podnikatelského „impéria“ patří několik restaurací, ostravský klub Rock and roll Garage, který stojí na místě bývalého masokombinátu Martinov, v ostravské Nové radnici znovutevřel restauraci v prostorách, kde se natáčel oblíbený pořad Marie Rottrové Divadélko pod věží.

Hudební fanoušci znají Marcela Lesníka jako vůdčí duši skupiny Rock&roll band Marcela Woodmana. Ta hraje rokenrolly padesátých a šedesátých let, hudebníci přitom vystupují ve stylovém rokenrollovém oblečení.

Nápad na založení kapely přišel hned po Sametové revoluci v roce 1989, první veřejné vystoupení přišlo hned v roce 1990. V roce 1995 skupina vydala první desku, do povědomí na celorepublikové úrovni se Rock&roll band Marcela Woodmana dostal po vystoupení na vyhlášení Fotbalisty roku, kam je pozval Karel Šíp.

Marcel Lesník Woodman je muž mnoha tváří, řemesel a umění. Jeho život je jedna velká show.