Markéta Plánková. Hvězda První republiky

Natočila pro Českou televizi retro seriál První republika, na televizních obrazovkách se poprvé proslavila už jako Magda Mázlová, seriálová manželka Petra Rychlého v seriálu televize Nova Ordinace v Růžové zahradě, se kterým se rozloučila emotivní scénou (zemřela na srdeční onemocnění).

Životopis Markéty Plánkové? Divadlo ji lákalo od dětství

Vraťme se ale úplně na začátek. Markéta Plánková, se narodila 15. dubna roku 1978 v Novém Městě na Moravě. Divadlo ji lákalo od malička, po základní škole vystudovala kroměřížskou konzervatoř, poté absolvovala katedru alternativního a loutkového divadla na pražské DAMU.

Ještě za studií na konzervatoři Markéta Častvaj začala hrát na scéně Studia Ypsilon (působí tady dodnes).

Mnohem známější je ale z televizní obrazovky – dva roky Markéta Plánková uváděla dětské pohádkové pásmo Edův pohádkový balík, v letech 2005-2006 si zahrála Hedviku Liškovou v seriálu Rodinná pouta, od roku 2008 pak účinkovala Ordinaci v Růžové zahradě v roli Magdy Mázlové, lékařky a manželky jedné z hlavních postav, primáře Mázla (Petr Rychlý).

Co se soukromého života týče, Markéta Plánková má nemanželskou dceru (Agáta) s hereckých kolegou Romanem Štolpou, druhou dceru Julii má s bývalým reportérem televize Nova Danielem Častvajem, za kterého se v roce 2010 provdala. Manželství ale nevydrželo.

V roce 2023 se Markéta Plánková stala jednou ze tří hereckých hvězd seriálu televize Prima Poslední oběť. Jako psychoterapeutka Stela Skoumalová pomáhá při vyšetřování vraždy, které zprvu vypadá jako nešťastná náhoda. Společně s ní v mini sérii uvidí diváci Lukáše Vaculíka a Marka Lamboru.