Marsell Bendig. Hvězda filmu BANGER.

A to dokonce tak jasná hvězda, že se dočkala nominace na Českého lva v kategorii Nejlepší herec ve vedlejší roli. Jestli ji promění ve vítězství, to je ukáže 4. března 2023.

Marsell Bendig je na herecké scéně jméno zatím poměrně neznámé. Známé je ale v hudebním showbyznysu – bratrem Marsella totiž není nikdo jiný než zpěvák a jeden s prosadivších se účastníků talentové show Superstar Jan Bendig.

Životopis Marsella Bendiga? K herectví mu pomohla ztracená a znovunalezená sestra Soňa

Narodil se v roce 1999 v Hradci Králové, je o pět let mladší než jeho bratr zpěvák Jan. Herecká kariéra Marsella Bendiga se začala psát v roce 2018, kdy uspěl v castingu na roli v seriálu České televize Lynč. Přihlásil se vlastně náhodou, o tom, že v České televizi hledají do nového seriálu romského chlapce, mu řekla sestra Kristýna.

S tou pojí bratry Bendigovi zajímavý příběh – narodila se rok po nejstarším Janovi, dostala jméno Soňa a rodiče ji dali k adopci. Jan se s ní potkal teprve jako student konzervatoře, kde ona (už jako Kristýna) studovala také.

Seriál Lynč si získal velkou diváckou pozornost, diváci si oblíbili i Marsella. Ten si pak zahrál i v dalším seriálu České televize – byl jím Ochránce o školském ombudsmanovi v hlavní roli s Lukášem Vaculíkem.

Marsell Bendig má zkušenost i s divadelním hraním, zahrál si dokonce v Národním divadle, a to v inscenaci Proslov k národu. V roce 2020 se rozhodl zkusit po vzoru staršího bratra štěstí v SuperStar – bohužel, vypadl už v prvních výběrech před porotou.

Role ve filmu BANGER. v režii Adama Sedláka je jeho filmovým debutem. Za roli Ládi je nominovaný na Českého lva v kategorii Herec ve vedlejší roli. Nominaci za roli hlavní mu „vyfoukl“ herecký kolega z BANGERA Adam Mišík.