Martin Červíček: Nahradil Petra Lessyho v čele policie

[adsenseyu1]

Martin Červíček. V roce 2007 byl jmenován do čela dopravní policie, ve funkci vydržel pouhý rok. Nyní (srpen 2012) nahradil ve funkci policejního prezidenta odvolaného Petra Lessyho.

Martin Červíček se narodil 3. dubna roku 1972. V mládí se krátký čas v souvislosti s rodinnými problémy přejmenoval na Poláčka, později se vrátil k původnímu příjmení.

Do řad policie vstoupil Martin Červíček v roce 1990 jako osmnáctiletý, působil v řadách pořádkové uniformované policie i v různým funkcích coby kriminalista.

Do roku 2007 Martin Červíček působil jako šéf kriminální služby v Náchodě, ve stejném roce se coby víceméně neznámý policista přihlásil do konkurzu na šéfa dopravní policie, z jejíhož čela ministr Ivan Langer odvolal Zdeňka Bambase.  V konkurzu byl Martin Červíček jediným uchazečem a – vyhrál.

Ve své funkci vydržel Červíček pouhý rok, po odvolání pak působil jako ředitel Krajského ředitelství policie hlavního města Prahy (2008-2011).

Od března roku 2011 Martin Červíček působil jako náměstek policejního prezidenta pro kriminální službu, 29. srpna 2012 pak byl po bleskovém odvolání policejního prezidenta Petra Lessyho dosazen na jeho místo.

Soukromý život Martina Červíčka? Jeho partnerkou je poslankyně a starostka druhého pražského obvodu Jana Černochová.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *