Petr Lessy: Životopis policejního prezidenta

[adsenseyu1]

Nejvíce se zviditelnil v červenci 2012, když se na veřejnost dostaly informace, že ho podobně jako samotného vyšetřovatele kauzy letounů CASA telefonicky kontaktoval (prý s výhrůžkami) ministr financí za TOP 09 Miroslav Kalousek, snažící se zachránit od trestního stíhání Vlastu Parkanovou. Kdo je policejní prezident Petr Lessy?

Plukovník Petr Lessy, současný policejní prezident, se narodil 18. srpna roku 1964 v Prostějově. Po střední škole vystudoval právo na Policejní akademii, studia zakončil titulem Mgr. v roce 1990, kdy nastoupil do policejní služby ve Frýdku-Místku, kde začínal jako vedoucí územního odboru vnější služby policie.

V dalších letech Petr Lessy postupoval v hiearchii severomoravské policie nahoru – stal se náměstkem pro uniformovanou policii krajské policejní správy, posléze se stal šéfem pořádkové policie Moravskoslezského kraje. Na této pozici se veřejně zviditelnil jako velitel několika úspěšných zásahů proti pravicovým extremistům a fotbalovým hooligans.

Posledním postem, na kterém Petr Lessy působil předtím, než jej tehdejší ministr vnitra Radek John jmenoval policejním prezidentem, byl post náměstka ředitele krajského ředitelství policie Jihomoravského kraje pro vnější službu. V letech 2006-2010 Petr Lessy působil také jako komunální politik, když byl jako nestraník, zvolený za ODS, zastupitelem obce Palkovice.

Do funkce policejního prezidenta jmenoval Petra Lessyho ministr vnitra Radek John 24. ledna 2011, když odstoupení předchozího policejního prezidenta Oldřicha Martinů provázely nejasnosti a spory mezi Johnem a premiérem Petrem Nečasem – Oldřich Martinů se měl sejít s Nečasem bez Johnova vědomí během vyšetřování kauzy korupce na Státním fondu životního prostředí, což Radek John chápal jako porušení loajality.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *