Zemřel písničkář Pepa Streichl

Pepa Streichl. Na hudební scéně působil od poloviny šedesátých let, nejprve na rodném Ostravsku, později se stal známým po celém Československu a České republice. V letech osmdesátých byl nejbližším spolupracovníkem Jarka Nohavici, spolupracoval také s Pavlem Dobešem a dalšími osobnostmi folkové scény. Byl známým bohémem, který si dovedl užívat život. Ten se uzavřel 12. srpna 2013, kdy zemřel ve svém bytě v Ostravě. V sobotu 10. srpna přitom ještě stál na pódiu…

Život? Pepy Streichla? Narodil se 8. září roku 1949 v Ostravě a žil stejně jako hrál a zpíval – naplno. Jako správný bluesman. Pracoval v gumárnách, byl posunovačem na dráze, kde mu podařilo hned při první noční vykolejit několik vagonů, neminulo jej povolání topiče, za socialismu mezi umělci z okraje společnosti tak oblíbené a časté. Na dráhu písničkáře „z povolání“ se dal v roce 1983.

První album vydal Pepa Streichl v roce 1989, kdy jeho album Samota, samota aranžoval Jan Spálený. V devadesátých letech pak Pepa Streichl vydal několik dalších, převážně bluesových alb, devadesátá léta také znamenala hluboký zásah do jeho zdraví, když jej postihla mrtvice.

Po uzdravení vystupoval Pepa Streichl s bluesovou kapelou Truc Blues, po roce 2002 vystupoval pak převážně sám.

Ještě v sobotu 10. srpna 2013 měl Pepa Streichl koncert v Ostravě, v pondělí 12. srpna pak zemřel. Doma, ve svém bytě, ve věku nedožitých 64 let.