Že je život náhoda? V případě Martina Huba to platí na sto procent. Jeho úspěšně se rozvíjející sportovní kariéra totiž vzala za své, když potkal legendu a zakladatele české kaskadérské školy Jaroslava Tomsu. Ze sportovce, který boxoval, vrhal koulí a házel oštěpem, se stal kaskadér slavné skupiny Filmka.
A ne jen kaskadér, kterých se spousta – stal se jedním z nejlepších. Z povolání se brzy stala vášeň, za třicetiletou kariéru se objevil v desítkách filmů tuzemských i světových produkcí. Jeho úplně prvním počinem na plátně byl film Polní mše z roku 1986, kde svoje kaskadérské umění ještě příliš nepředvedl – jeho úkolem bylo ztvárnit střílejícího pistolníka.
Martin Hub reprezentoval tuzemskou kaskadérskou školu v mnoha hollywoodských trhácích. Ve snímku Titanic, který proslavil Leonarda DiCaprio, si zahrál slovenského otce, který se snaží zachránit své malé dítě před utopením.
Diváci ho také mohli vidět v kasovních trhácích Zachraňte vojína Ryana, Gladiátor, postavu Ivana si zahrál v akčním filmu xXx. Jako kaskadér účinkoval i ve snímcích Trója, Mission Impossible, Van Helsing, v jeho filmografii nechybí ani James Bond.
Kaskadérská práce s sebou přináší mnohá zranění a zdravotní problémy. Nevyhýbala se ani Martinu Hubovi – počet popálenin a lehčích zranění snad nikdy ani nepočítal, co ho ale na čas vyřadilo z práce, byla naštípnutá páteř. A to hned dvakrát.
Mnohem zákeřnější zdravotní problém číhal na Martina Huba mimo plac – zprvu nenápadná bradavička na noze, které dlouho nevěnoval pozornost, se ukázala být melanomem, nejagresivnější formou rakoviny kůže. Přišel o část stehna, podstoupil chemoterapii… a přežil. Během dlouhé rekonvalescence se věnoval své druhé vášni, kterou by u něj člověk úplně nečekal – Martin Hub maluje. A jde mu to velice dobře.
Dnes Martin Hub pracuje ponejvíce jako koordinátor kaskadérských výstupů pro domácí i zahraniční filmy, navrhuje také kaskadérské choreografie. Jedním z jeho posledních počinů je návrh a koordinace kaskadérských prvků pro velkofilm Jan Žižka.