Martin Mikyska. I Mikýř našel cestu do Survivor Česko & Slovensko 2024

Třetí řada reality show, kde si i ti nejsilnější hráči a hráčky sáhnou na dno psychických i fyzických sil, už zná první účastníky. V týmu celebrit (kmen Titáni) se kromě dalších zvučných jmen objeví i bývalý úspěšný snowboardista, youtuber, moderátor a bavič Martin Mikyska přezdívaný Mikýř.

Životopis Martina Mikysky? Bývalý snowboardový šampion je teď šampionem na internetu

Martin Mikyska, známý veřejnosti také jako Mikýř, se narodil 3. února 1994 v Chrudimi. V dětství nic nenaznačovalo, že se jednou prosadí jako bavič a moderátor, jeho život se točil kolem sportu. Zpočátku byl v tomto ohledu dost nevyhraněný, jeho srdce ale nakonec ovládl snowboarding.

Jeho nadání a píle ho dovedly až na vrchol v této disciplíně, když získal tři tituly mistra České republiky ve slopestylu. Úspěšný byl i na mezinárodní scéně, na světových Univerziádách získal hned třikrát bronzovou medaili.

Když Martin Mikyska pocítil, že v snowboardingu dosáhl na vrchol, rozhodl se více se věnovat své další vášni – videotvorbě. Jeho prvním významným projektem byl YouTube pořad „Mikýřův prkenný přehled“, který se zaměřoval na osobnosti ze snowboardového světa. Pořadu si všiml marketingový manažer internetové televize MALL.TV – a právě tehdy se zrodil Mikýř a jeho sláva a popularita.

Martin Mikýř Mikyska se poté stal tváří pořadu „Mikýřova úžasná pouť internetem“ (MÚPI), kde se etabloval jako bavič a kritický komentátor internetového dění. Jeho pořad si získal velkou popularitu, což dokládá více než 317 tisíc odběratelů na jeho YouTube kanálu a přes 49 milionů zhlédnutí v roce 2023.

Vzděláním je Martin Mikyska absolventem fakulty financí a účetnictví na pražské VŠE, kde získal bakalářský titul v roce 2017 a titul inženýra v roce 2021. Jestli mu budou jeho znalosti ekonomiky na ostrově v Dominikánské republice co platné? Nejspíše ne. Jeho vtip mu ale v v soubojích o imunitu a výhru 2 500 000 Kč v Survivor Česko & Slovensko 2024 budou k užitku určitě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *