Monika Kvasničková. Hvězda seriálu My všichni školou povinní

Monika Kvasničková, česká herečka se narodila 10. prosince 1969 v Praze.

Vystudovala konzervatoř v Praze, obory herectví, zpěv a tanec. S hraním začala Monika Kvasničková již v útlém dětství, vytvořila kolem 60 rolí ve filmech, seriálech, pohádkách, na divadle i v muzikálech, dabingu i reklamách ( například Hříchy pro pátera Knoxe, Pojišťovna štěstí, The Immortal, filmy- Prázdniny pro psa, Čekání na Patrika, Maigret Comissario, O život, Muž který se směje, muzikály – Pomáda, Kráska a zvíře a mnoho dalších).

Po roce 1989 se Monika Kvasničková začala věnovat malování a grafice. Pořádala výstavy v Los Angeles, Londýně i v Praze, vytvářela návrhy kostýmů i plakátů pro divadlo i film, ilustrovala knížku pro děti (Říkanky z džungle). Monika Kvasničková je také autorkou projektu TV-netového projektu a dětského seriálu o snech s názvem Průzkumníci nočních snů, na kterém v současnosti pracuje jako scénáristka, výtvarnice a lektorka (inspiroval ji vlastní syn).

Monika Kvasničková úspěšně zvládla protialkoholní léčbu, je podruhé vdaná a vypadá to, že se konečně usadila a nalezla vnitřní klid a rovnováhu. Mimochodem, díky ní si s hereckým řemeslem začala například Aneta Krejčíková, kterou diváci a především divačky znají jako Gábinu Pumrovou ze seriálu Ulice.