Zdeněk Macura: Samozvaný ochránce Ivety Bartošové

Bartošová, Rychtář, Macura. Svatá trojice českého bulváru posledních let. Člověk by jen tak mávl rukou a zasmál se, když se Rychtář s Macurou do sebe pravidelně pouštějí pěstmi před televizními kamerami

Ale Iveta Bartošová spáchala sebevraždu. A jak Josef Rychtář, tak Zdeněk Macura na tom mají svůj díl viny.

Kdo je vlastně Zdeněk Macura? Narodil se 6. května roku 1974  a do povědomí veřejnosti se dostal poprvé v roce 2006, kdy coby manažer softwarové firmy založil před parlamentními volbami stranu 4 VIZE, se kterou se poté voleb zúčastnil – neúspěšně, strana získala 0,05 % hlasů.

Mnohem silnější zásah do veřejného povědomí zaznamenal Zdeněk Macura až v roce 2013, kdy se stal samozvaným ochráncem zpěvačky Ivety Bartošové v jejím neurovnaném vztahu s podnikatelem Josefem Rychtářem.

Nebylo dne, aby trojice neplnila stránky bulváru, naprostého vrcholu pak kauza Bartošová-Macura-Rychtář dosáhla v létě 2013, kdy Zdeněk Macura odvezl Ivetu Bartošovou na pokraji fyzického i psychického zhroucení z jejího a Rychtářova domu do Itálie.

Po smrti Ivety Bartošové se ani Zdeněk Macura nestáhl do pozadí – stále je to on, kdo označuje za hlavního viníka smrti Ivety Bartošové Josefa Rychtáře, a bulvární média mu stále dávají velký a velký prostor. A nějaký čas ještě budou.