Zemřela zpěvačka Iveta Bartošová

Iveta Bartošová. V osmdesátých letech 20. století se zdála být šťastná – stála po boku Petra Sepéšiho, zpívala zamilované písničky a život jí ležel u nohou. Pak se objevil skladatel a hudebník Ladislav Štaidl, přišel syn Artur, ústup ze slávy a první problémy s alkoholem.

Pak šlo vše ráz na ráz – rozvod, závislost na alkoholu, psychické problémy, svěření syna do péče otce a přehršel partnerů. Za některé z nich se Iveta Bartošová i provdala – kdo by si nepamatoval velkolepou svatbu s hercem Jiří Pomeje? Poslední sňatek už byl spíše z nerozumu než rozumu – Josef Rychtář je muž, kterého provází poněkud zvláštní pověst.

V posledních týdnech se přestala Iveta Bartošová objevovat na veřejnosti, kdo ji viděl, zhrozil se. Opět prý začala připomínat trosku, kterou byla loni během „italské anabáze“, na kterou jistě každý pamatuje. Dnes, 29. dubna 2014, Iveta Bartošová spáchala sebevraždu, když v Uhříněvsi, nedaleko místa, kde bydlela, skončila pod vlak. Zemřela na místě.

Iveta Bartošová žila poslední roky veřejný život. Život plný duševního utrpení (duševní nemoc je nemoc jako každá jiná), alkoholu a partnerů, kteří si jí nevážili.

Její sebevražda je jen logickým vyústěním stavu, ke kterému notně přispěla média bulvární i ta, která o sobě tvrdí, že jsou „standardní“.

Několik dalších dnů budou mít žně, na které čekala jistě dlouho.