Nigel Farage, nejhlasitější z euroskeptiků, dnes večer v Hydeparku České televize

[adsenseyu1]

Nigel Farage, britský politik, člen Britské strany nezávislosti (United Kingdom Independence Party, UKIP) a jeden z nejhlasitějších kritiků konceptu Evropské unie, bude dnes večer hostem diskuzního pořadu Hydepark České televize.

Program Nigela Farage v České republice tím ale zdaleka nekončí. Dnes by jej měl přijmout na Pražském hradě prezident Václav Klaus, sám významný euroskeptik, setkání by měli být přítomni i další prezidentovi muži – Petr Hájek a Ladislav Jakl. A ještě jednou pondělí 18. června a Nigel Farage – v 17.30 hod. začíná přednáška euroskeptika Farage v budově ČSVTS na Novotného lávce. Večerem bude provázet předseda Akce D.O.S.T., na jejíž pozvání britský europoslanec přijíždí, ústředním tématem celého setkání bude „Pravda o Evropě“.

Kdo je Nigel Farage? Euroskeptici vědí…

… pro ostatní máme stručný životopis. Nigel Farage se narodil 3. dubna roku 1964 ve Farnborough ve Velké Británii. Do roku 1990 byl, ještě coby student, aktivním členem britské Konzervativní strany, v roce 1992 se rozhodl stranu opustit na protest proti podpisu předsedy konzervativců Johna Majora pod Maastrichtskou smlouvu, kterou se britské ostrovy připojily k Evropské unii.

V roce 1993 Nigel Farage vstoupil do Britské strany nezávislosti (UKIP), od roku 2006 je po Rogeru Knapmanovi jejím předsedou. Od roku 1999 zasedá Nigel Farage v Evropském parlamentu, kde do roku 2009 vedl euroskeptickou frakci Nezávislost a demokracie, dnes je Nigel Farage spolupředsedou její nástupnické  frakce Evropa svobody a demokracie.

Do České republiky nepřijíždí Nigel Farage poprvé, v roce 2009 je přijal společně s dalšími členy euroskeptické frakce Evropského parlamentu Nezávislost a demokracie na Pražském hradě prezident Václav Klaus.

Nigel Farage je podruhé ženatý, s první ženou Graine má syny Samuela a Thomase, jeho druhou manželkou se v roce 1999 stala Kirsten Mehrová, se kterou má dcery Isabelle a Victorii.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *