Tip na koncert: Paul van Dyk? 29. června se na něj může těšit Brno

[adsenseyu1]

Paul van Dyk (vlastním jménem Matthias Paul) pochází z bývalé NDR, země trabantů a studeného Baltského moře, plného žahavých chobotniček. Narodil se 16. prosince 1971, v době, kdy vrcholem zábavy v bývalé Německé demokratické republice bývala show Ein Kessel Buntes. Vyrůstal v malém městečku jménem Eisenhüttenstadt v Braniborsku. Byl odsouzen k průměrnosti.

Nepodal se. Muzika z kapitalistického Západu byla silnější než strach z postihu. Poslouchal slavné The Smith a především The New Order. I on chtěl posouvat hudební  „nové hranice“ někam dál. Nejdříve ale musel překonat by pozemské. Mezi Východem a Západem. Diktaturou lidu a svobodou.

Podařilo se mu to ještě před pádem Berlínské zdi, Paul van Dyk a jeho matka dostali povolení k vystěhování na Západ. Přestěhovali se do Hamburku, kde žili u Paulovy tety. Po roce 1989 a sjednocení Německa se Paul přestěhoval do Berlína, kde se stal hudebníkem, který určoval a dosud určuje směr hudebního žánru, zvaného trance music, což potvrzuje fakt, že několikrát zvítězil v anketě o nejlepšího DJ světa. Vůbec první vystoupení měl Paul v berlínském Tresoru v březnu 1991.

Paul van Dyk je legenda techno scény, vydal celkem deset alb, to poslední, vydané letos po pětileté pauze, se jmenuje příznačně Evolution a Paul Van Dyk je představuje svému publiku na turné Paul van Dyk – Evolution World Tour 2012. Jedním koncertem se Paul van Dyk představí také svým českým fanouškům. Původní termín byl 15. června 2012, van Dykovo vystoupení bylo ale přesunuto na pátek 29. června 2012, důvodem bylo van Dykovou napadení neznámým násilníkem.

29. června už to vyjde. V brněnském Bobycentru vystoupí legendární DJ – Paul van Dyk.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *