Oscar Pistorius: Nešťastná náhoda nebo vražda?

Oscar Pistorius se stal sportovní legendou. Jihoafrický beznohý běžec, používající speciální protézy, se stal několikanásobným paralympijským vítězem, na olympijských hrách 2012 v Londýně pak změřil v běhu na 400 m síly se zdravými sportovci a stal se symbolem člověka, který se nenechal pokořit.

14. února se piedestal, na kterém Oscar Pistoruius stál, rozpadl – slavný sportovec nad ránem zastřelil svoji přítelkyni, modelku Reevu Steenkampovou. Podle prvních zpráv se tak mělo stát, když si ji spletl se zloději, kteří se vloupali do jejich domu. Vyšetřování ale ukazuje, že všechno mohlo být úplně jinak.

Policejní vyšetřovatelé nalezli v Pistoriusově domě zakrvácenou baseballovou pálku a spekuluje se, že právě s ní se Pistoriusovi bránila Reeva Steenkampová, když ji ve společné ložnici napadl a střelil do boku. Zraněná modelka pak podle policistů utekla na záchod, kde ji Pistorius přes zavřené dveře dalšími třemi výstřely usmrtil.

Tato verze ukazuje, že čin Oscara Pistoria byla úkladná vražda. O jeho vině či nevině musí rozhodnout jihoafrický soud, nicméně, už nyní je zřejmé, že obraz sportovce, který dokázal překonat těžký handicap a je vzorem pro podobně postižené, dostal řádné trhliny, které ani v případě, že bude prokázána nešťastná náhoda, nepůjde patrně již nikdy zacelit.

Zajímá vás, kdo je Oscar Pistorius? Připravili jsme pro vás jeho životopis – klikněte a seznamte se – Oscar Pistorius – životopis.