Tip na knihu – Jo Nesbø a Netopýr

Jo Nesbø, norský spisovatel a jedna z největších hvězd současné evropské (knižní) detektivky, autor, jehož knih se jen v Norsku prodalo zatím více než 1,5 milionu kusů a vycházejí ve 140 zemích světa v milionových nákladech.

V únoru 2013 se čeští čtenáři mohou podruhé začíst do jeho vůbec první detektivky, jejíž hlavní postavou je detektiv Harry Hole – vychází Netopýr, jehož první vydání vyšlo v roce 2008 v nakladatelství Moba a totálně zapadlo.

Jo Nesbø: Netopýr

V Austrálii je nalezena mrtvá norská dívka. Vše poukazuje na to, že byla znásilněna a zavražděna. Oddělení vražd osloského policejního ředitelství vysílá do Sydney kriminalistu Harryho Holea, jehož úkolem je sekundovat místní policii při vyšetřování. Zároveň si zde má Harry odpočinout od problémů s alkoholem i psychických potíží. Při autonehodě totiž jeho vinou zemřel mladý kolega.

Pasivně přihlížet a jen radit však Harry neumí, a tak se ve vyšetřování začíná navzdory nelibosti australských kolegů silně angažovat, zvláště poté, co vyjde najevo, že nejde o jedinou vraždu a že má policie patrně co do činění se sériovým vrahem. Harry se postupně dostává do prostředí pasáků, drogových dealerů, prostitutek, transvestitů, cirkusáků i boxerů a seznamuje se se světem a s legendami původních Austrálců a jejich prostřednictvím také s netopýrem – symbolem smrti.

Netopýr za prima cenu:

Netopýr je příběh, který přečtete jedním dechem. Je výborný.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *