Petr Kutheil. Hlas ČeskoSlovenska, muzikály, Votchi

Petr Kutheil. Fanouškům talentové soutěže Hlas ČeskoSlovenska netřeba toto jméno představovat. Člen týmu Michala Davida, absolvent Konzervatoře Jaroslava Ježka a student sólového zpěvu u sólisty opery Národního divadla v Praze profesora Jankovského,  zatím soutěží úspěšně postupuje dál a dál.

Životopis

Petr Kutheil a muzika? Nic, co by si nebylo blízké. Rockové publikum zná Petra coby zpěváka frontmana kapely Votchi, návštěvníci pražských muzikálových scén ho znají jako představitele mnohých rolí. V muzikálu Galileo představoval Giordana Bruna, v Hamletovi Horacia, Kašpara Sattlera a Hrbáče si zahrál a zazpíval v muzikálu Kladivo na čarodějnice.

Vraťme se ke kapele Votchi. Ta hraje už více než desetiletí. má za sebou cellem čtyři alba a  v letošním roce ji čeká například české turné s rockovou legendou Uriah Heep, jako předkapela si Votchi zahráli i s dalšími legendami – s Nazareth nebo s Whitesnake.

Petr Kutheil a Hlas ČeskoSlovenska? Petr, ač rocker,  je členem týmu Michala Davida, který je známým autorem muzikálů. Je zřejmé, že Petr Kutheil bere svoji hudební kariéru vážně a svoji budoucnost vidí především v muzikálu. Právě Michal David mu coby kouč může předat mnoho ze svých zkušeností.

Petr Kutheil nejen zpívá, sám také aktivně skládá, je autorem hudby k chystanému rodinnému muzikálu Kapka medu pro Verunku, premiéra muzikálu, v němž budou účinkovat například Kamil Střihavka či Bára Basiková, je chystána na září 2012.

Jako muzikálového herce uvidíme Petra Kutheila i v nové muzikálu hudebníka Dana Landy, který Petra obsadil do jedné z rolí muzikálu Klíč králů. Trochu pikantním faktem se to, že ve stejném muzikálu se Petr Kutheil setká s dalším z koučů Hlasu ČeskoSlovenska – s Pepou Vojtkem.