Radek John – odejde z politiky? Podle serveru Novinky.cz ano

Radek John, známý spisovatel, publicista a v posledních dvou letech také politik, spojený se stranou Věci veřejné, dnes podle serveru Novinky.cz po jednání stranických špiček uvedl, že se s velkou pravděpodobností vzdá funkce předsedy Věcí veřejných. Jeho slova byla reakcí na kritiku zástupců krajských organizací strany, kteří nesouhlasí s tím, jak John stranu vede.

Radek John patřil v osmdesátých letech 20. století k nejčtenějším českým spisovatelů, jeho příběh z prostředí drogové závislosti Mememto byl na svou dobu v určitém ohledu přelomový svojí otevřeností. Velké jméno si Radek John udělal i na televizní obrazovce, pro televizi Nova připravoval s Josefem Klímou dlouhá léta jeden z nejsledovanějších publicistických pořadů vůbec – investigativní žurnalistika, kterou týden co týden přinášel pořad Na vlastní oči, patřila v novinářské branži k tomu nejlepšímu, co česká žurnalistika v posledních dvaceti letech dokázala vytvořit.

Na svoje působení v politice, pokud složí funkci předsedy Věcí veřejných, Radek John patrně rád vzpomínat nebude. V očích politických kolegů i rivalů byl vetšinou brán až jako ten druhý za Vítem Bártou (přestože předsedou Věcí veřejných byl on), úplatkářská aféra kolem Jaroslava Škárky a Kristýny Kočí byla v posledních měsících to jediné, co jako předseda strany mohl a musel řešit. Kromě opakovaných výhrůžek na odchod Věcí veřejných z vlády s ODS a TOP 09, dodejme ještě.

Co Radku Johnovi přát, pokud opravdu Věci veřejné opustí? Pevný stůl, dostatek času a polibek múzy. Bylo by skvělé, kdyby se vrátil k tomu, co umí nejlépe – ke psaní. Jeho knihy by si určitě našly čtenářů dostatek.

Ať se Radek John rozhodne jakkoli, zatím si můžete přečíst jeho životopis – přečíst životopis Radka Johna.