Regina Řandová. Do osmé třídy chodila v sedmnácti

Alespoň tedy ve filmu Bota jménem Melichar režiséra Zdeňka Trošky z roku 1983 – Jolanu, osmačku zamilovanou do deváťáka Radima, si zahrála jako sedmnáctiletá. Dalších větších rolí se Regina Řandová zatím nedočkala, to ale neznamená, že se tak nemůže stát. V posledních letech se objevuje v televizních seriálech – Vyprávěj, Ordinace v růžové zahradě nebo naposledy Slunečná, to je jen několik z nich.

Životopis Reginy Řandové? Proslavila ji dětská role… a dabing

Narodila se jako Regina Zahradníková 21. září 1967 v Praze a k herectví měla nakročeno už od dětství. Chodila na klasický balet, zpívala v dětském sboru, navštěvovala dramaťák. Ve filmu se poprvé objevila s baletním kroužkem ve filmu Kočičí princ. Herectví jí učarovalo, v roce 1988 pak absolvovala na Pražské konzervatoři. Svoji největší filmovou roli dostala Regina Řandová v debutu Zdeňka Trošky nazvaném Bota jménem Melichar z roku 1983.

Zatímco film a televize se Regině Řandové s nabídkou velkých rolí vyhýbají, v dabingu patří k největším hvězdám. Jejím hlasem mluví hollywoodské hvězdy Demi Moore, Salma Hayek nebo Angelina Jolie, za svůj dabingový um ve filmu Zloba – Královna černé magie získala v roce 2015 Cenu diváků na udílení dabingových Cen Františka Filipovského.

Říkáte se, jak se z Reginy Zahradníkové stala Regina Řandová? Pokud hádáte, že se přivdala do herecké rodiny Řandových, hádáte správně. Jejím manželem byl syn Čestmíra Řandy – Čestmír Řanda mladší. Manželé spolu mají syna (také Čestmíra), vztah ale nevydržel. V současnosti je Regina Řandová podruhé vdaná, její partner pracuje jako bodyguard.