Regina Rázlová, populární česká herečka předlistopadové doby, která se v devadesátých letech stala jednou z hlavních postav procesu údajného vytunelování firmy Skloexport, se narodila 16. července 1947 Brná nad Labem v rodině předsedy vlády České socialistické republiky Stanislava Rázla.
Od dětství závodně plavala, věnovala se také fotografii a lákal ji film a režie. Vzdělání? V letech 1961-65 vystudovala Střední průmyslovou školu filmovou v Čimelicích, následně v letech 1965 – 1970 studovala herectví na Divadelní a múzické akademii (DAMU) u profesora Miloše Nedbala.
Životopis Reginy Rázlové? Z Kladna do Národního
V letech 1969 až 1972 působila v divadle Jaroslava Průchy v Kladně, kde začínala svoji hereckou kariéru. Pak následovalo Divadlo E. F. Buriana, ve kterém hrála v letech 1972 až 1980, v témže roce se stala členkou činohry Národního divadla v Praze. Za zmínku stojí především představení Strakonický dudák, Višňový sad, Tartuffe, Zločiny srdce nebo Lucerna. V letech 1975-1990 vyučovala na DAMU. Zlom v úspěšné kariéře nastal v devadesátých letech, kdy byla vyhozena z Národního divadla (údajně kvůli politické minulosti jejího otce).
Rok ve vazbě za Skloexport
V té době Regina Rázlová začala podnikat v poradenské a finanční sféře a stala se předsedkyní představenstva významné vývozní firmy Skloexport, a.s. V roce 1998 byla zadržena policií kvůli zneužití informací v obchodním styku a škodě za 400 miliónů korun. Podle obžaloby se tak měla podílet na tunelování firmy. Strávila rok ve vazbě, za který v roce 2006 vysoudila u Evropského soudu na České republice odškodné. Soudní spor skončil v roce 2007 bez určení viníka.
Co se soukromého života týče, z minulých manželství má Regina Rázlová dvě děti, syna Lukáše (1973) a dceru Adélu (1977). V roce 1999 se provdala za Jindřicha Santara. V současné době trpí roztroušenou sklerózou a je v invalidním důchodu.