Roger Federer zvítězil posedmé ve Wimbledonu. Rozesmutnil Británii, Murraye a Lendla

[adsenseyu1]

Švýcarský expres jede dál, Roger Federer, který podle mnohých začínal pomalu ztrácet energii,  se stal posedmé vítězem tenisového Wimbledonu, když ve finále porazil Andyho Murraye,  britského tenistu, který se probojoval do finále jako první Brit po 74 letech. A který měl, dodejme, šanci jako první Brit po 78 letech ve Wimbledonu zvítězit. Bohužel, nepodařilo se, Andy Murray odešel po setech 4:6, 7:5, 6:3, 6:4 poražen.  První set se svěřenci trenéra Ivana Lendla podařilo ještě získat pro sebe, v dalších třech už měl navrch Federer.

Co Federerovo vítězství znamená? Především to, že se Roger Federer dotáhl v historickém žebříčku wimbledonských výher na Peta Samprase. Oba vyhráli celkem sedmkrát, ale zatímco Sampras už aktivní kariéru ukončil před mnoha lety, Roger Federer má šanci jej předskočit a být wimbledonským rekordmanem sám.

Za prvé máme za sebou, ještě za druhé. Wimbledonské vítězství zamíchalo pořadím žebříčku ATP, v pondělí se na post světové jedničky vrací Federer. A určitě je to pro něj obrovské zadostiučinění, v posledním roce býval až „ten třetí vzadu“ za Novakem Djokovičem a Rafaelem Nadalem. Ještě dodejme, že i návrat na tenisový trůn má nádech rekordu a opět je u toho Sampras – právě jeho rekord v počtu týdnu na vrcholu žebříčku (286 týdnů celkem) Roger Federer svým pondělním posunem na špičku žebříčku ATP vyrovná.

Roger Federer je tenisový fenomén, palec nahoru si za svůj dnešní výkon a návrat na tenisový trůn zaslouží po právu.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *