Roman Luknár: Slovenský herec v Česku

Nestyda, Medvídek, Duše jako kaviár, Kráska v nesnázích,  ale také Karamazovi, Lidice, kde si zahrál jednoho z četníků, a to kolaboranta Vlčka. Slovenský herec Roman Luknár je u českých režisérů v oblibě. Na Slovensku si pak zahrál ve více než 80 snímcích, v současné době je vidět například v televizním seriálu Panelák.

Narodil se 1. června roku 1965 v Bratislavě, první herecké zkušenosti získával v divadelním souboru Ludus, od deseti let pravidelně účinkoval v televizních inscenacích a filmech – láska k filmu a divadlu mu vydržela až do dospělosti, v roce 1987 pak dokončil studium herectví na bratislavské VŠMU.

Po studiích nastoupil Roman Luknár svoje první angažmá v Divadle pre deti a mládež, byl také členem divadelního souboru Divadla Astorka Korzo ‘90.

V roce 1991 se Roman Luknár rozhodl pro zásadní životní změnu – odešel za životní partnerkou Lolou do Španělska, kde jej jako herce nikdo neznal. Začátky nebyly snadné – začínal jako pomocný kuchař v kuchyni, nakonec se ale i ve Španělsku dostal zpět k filmu a divadlu.

Dnes žije Roman Luknár opět v Bratislavě, když jej k odchodu z Madridu a k naprosté změně životního stylu donutily zdravotní potíže – oslepl na jedno oko. Naštěstí postižení po čase odeznělo, manželka a jeden ze synů (šestnáctiletý Janko) ale zůstali ve Španělsku, druhý syn (dvacetiletý Lajko) žije v Bratislavě s otcem.