Simona Šustková. Odbornice z pořadu Poklad z půdy

Je viceprezidentkou Asociace starožitníků ČR. Spoluvlastní obchod se starožitnostmi ALMA a aukční dům Valentinum VII. A v televizní show Poklad z půdy, ve které amatérští sběratelé nabízejí profesionálům cennosti, které nalezli třeba v pozůstalosti, působí coby expertka oceňující nabízené předměty ještě před samotnou aukcí.

To vše je Simona Šustková. Její životopis?

Narodila se v roce 1963, letos oslavila devětapadesáté narozeniny. Staré věci a antikvu obecně měla Simona Šustková v oblibě už od dětství, v rodině bylo sběratelství a starožitnosti běžnou věcí.

Láska ke starožitnostem Simoně Šustkové vydržela i do dospělosti. Když si její maminka v roce 1990 otevřela první obchod se starožitnostmi, začala spolu s bratrem, který její vášeň pro staré věci sdílel, studovat Rudolfinskou akademii. Ta slouží jako rekvalifikační studium Asociace starožitníků. Předtím dokončila Vysokou školu ekonomickou, obor aplikovaná matematika.

Po třicítce se, když se předtím několik let živila programováním, Simona Šustková do podnikání své maminky zapojila – po mateřské dovolené nastoupila do jejího obchodu. Od té doby se v oboru starožitností pohybuje dosud. A to dost úspěšně – dnes je Simona Šustková víceprezidentkou Asociace starožitníků, která zastřešuje na 300 podnikatelů v oboru. Předtím devět let Asociaci vedla jako její prezidentka.

Koho dalšího potkáte v pořadu Poklad z půdy? Jsou to především starožitníci Pavel Urban a Michal Jankovský, galerista Albert Trnka, vetešník a majitel zámku v Martinicích Pavel Kuře, Daniela Žáková a Simona Šustková.