Daniela Žáková. Porotkyně pořadu Poklad z půdy

Daniela Žáková? Mezi profesionálními starožitníky v aukční komisi pořadu Poklad z půdy je jedinou ženou. Pro starožitnosti a umění se nadchla, když pomáhala své kamarádce Simoně Šustkové (i ona působí v Pokladu z půdy) v jejím pražském obchodě se starožitnostmi Alma. Odtud to byl už jen kousek k obchodu vlastnímu… a v konečném důsledku na televizní obrazovky.

Životopis Daniely Žákové? Z oděvní průmyslovky k vlastnímu starožitnictví

Daniela Žáková se narodila 18. 7. 1969 v Praze. V Praze také vystudovala střední školu – oděvní průmyslovku. Několik dalších let pak pracovala pro Oděvní službu, podnik hl. m. Prahy, pod který před rokem 1989 spadaly všechny zakázkové krejčové v Praze.

Po sametové revoluci nastal v životě Daniely Žákové zásadní zlom – vydala se na volnou nohu, otevřela si vlastní obchod – tehdy ještě butik s módním oblečením. Další životní směřování Daniely Žákové jsme zmínili už v úvodu. Poté, co vypomáhala kamarádce Simoně Šustkové v jejím obchodě se starožitnostmi, se o antikvu začala zajímat i ona. Svůj vlastní obchod se starožitnostmi (ANTIQUE ÚJEZD) si otevřela v roce 2006 v Praze na Újezdě, její specializací se stalo art deco a secese.

V roce 2020, prakticky těsně před vypuknutím koronavirové epidemie, Daniela Žáková obchod prodala a začala s manželem (Bernard Maler) podnikat ve starožitnictví v zahraničí.

Koho dalšího v Pokladu z půdy můžete potkat? Jsou to vetešník Pavel Kuře, starožitník Michal Jankovský, galerista Albert Trnka, starožitník Pavel Urban a Simona Šustková.