Albert Trnka. V Pokladu z půdy expert na obrazy

V pořadu Poklad z půdy, ve kterém může kdokoli nabídnout takřka cokoli (včetně „pokladů z půdy“) k ohodnocení a prodeji pěti profesionálním starožitníkům, je tento zdánlivě odtažitý muž za odborníka na výtvarné umění. Není to žádná náhoda. Albert Trnka jím skutečně je. Vzděláním i povoláním.

Životopis Alberta Trnky? Absolvent dějin umění, výkonný ředitel prestižní aukční síně, expert na výtvarné umění

Albert Trnka se narodil 20. ledna 1985 v Praze. S uměním a starožitnostmi je jeho jméno spojeno už od dob studií. Je totiž absolventem dějin umění na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Dnes Albert Trnka působí jako ředitel aukční síně European Arts, která sídlí v Praze na Senovážném náměstí a v minulosti zaštítila například prodeje obrazů ze sbírek průmyslníka Jindřicha Waldese, Richarda Morawetze či Emila Saluse. Zároveň je Albert Trnka předsedou představenstva Komory aukčních síní, uměleckých děl a starožitností České republiky.

Albert Trnka patří v tuzemsku mezi nejvyhledávanější znalce výtvarného umění, široká veřejnost jej poprvé zaznamenala v pořadu Poklad z půdy, kde jako jeden z pěti starožitníků v aukci nakupuje starožitnosti a další předměty donesené diváky.

Všichni experti pořadu Poklad z půdy? Kromě Alberta Trnky vybírají cenné předměty Jsou to vetešník Pavel Kuře, starožitníci Pavel Urban a Michal Jankovský, Daniela Žáková a Simona Šustková.

Albert Trnka je ženatý a má dvě děti.