Tip na festival: Mighty Sounds v Táboře začíná už zítra

[adsenseyu1]

A přijedou Inner Circle. Legenda jamajského reggae, založená už v roce 1968. Když v roce 1980 po tragické autonehodě jeden ze zakládajících členů, Jacob Miller, zemřel, skupina se rozpadla. V roce 1982 pak Inner Circle v novém složení začali znovu hrát a hrají dodnes. Jejich největší hity? Například v roce 1987 to byl song Bad Boys a v roce 1992 „sladký“ Sweat, s refrénem A La La La La Long… znáte? Určitě ano.

Pokud si jej chcete poslechnout naživo, máte nejvyšší čas. Festival Mighty Sounds v Táboře na Čápově dvoře nedaleko sídliště Nad Lužnicí, začíná už zítra 13. července. Pořadatelé čekají návštěvu 12 000 fanoušků ska, reggae, punku i klasického rocku.

Osmý ročník Mighty Sounds, to je celkem sedm scén – tři, na kterých budou hrát živé kapely, a čtyři, na kterých budou své umění předvádět DJs. Celkem vystoupí 150 interpretů z celého světa. Kromě hudby láká táborský hudební festival na divadelní představení, workshopy, nohejbalový a fotbalový turnaj, pro zájemce bude připravena graffiti stěna nebo skate rampa.

Jsme server, který vidí za jmény osobnosti. Které osobnosti na letošním Mighty Sounds mimo už zmíněnou hudební legendu Inner Circle vystoupí? Velkým lákadlem je jednatřicetiletý anglický punk folkový zpěvák Frank Turner, v Evropě velká hvězda, držitel Kerrang! Awards 2010, u nás zatím neznámý. Dalšími hvězdami budou The Locos,  Anti-Flag, Pennywise, Anthony B nebo Madball. Svým příznivcům přijedou zahrát průkopníci žánru hardcore Biohazard nebo ska hip-hopeři Irie Révoltés.

Z českých kapel se mohou návštěvníci Mighty Sounds těšit na Sto zvířat, Fast Food Orchestra, Swing Band Tábor nebo slovenští pukeři Slobodná Európa.

Návštěvníkům festivalu Mighty Sounds bude k dispozici stanové městečko, které bude rozděleno na dvě části – v jedné bude stanování zcela zdarma, ve druhé si budou moci návštěvníci za 150 Kč užít více soukromí. Samozřejmostí je možnost úschovy cenností, na festivalu nebude chybět ani dětský koutek.

Cena třídenní vstupenky na festival Mighty Sounds byla v předprodeji (skončil 12. července) 950 Kč, na místě bude vstupenka stát 990 Kč.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *