Tip na knihu: Dukanova dieta? Dieta slavných

[adsenseyu1]

Pokoušeli jste se již mnohokrát zhubnout, ale k ničemu to nevedlo? Francouzský odborník na výživu Pierre Dukan nabízí jednu z nejúčinnějších, léty praxe ověřenou dietu, která vás konečně uspokojí! Je založená na bílkovinách, přírodních proteinech, a podmínkou úspěšnosti je dodržení čtyř po sobě jdoucích fází – ofenzivní – čisté bílkoviny, jež vedou k rychlému úbytku tělesné hmotnosti – alternativní – střídání bílkovin a zeleniny v poměru 1:1 – fáze konsolidace – povoleny jsou i další potraviny – fáze definitivní stabilizace – proteinový čtvrtek + chůze do schodů + tři polévkové lžíce ovesných otrub.

Odstavec, který jste si právě přečetli, představuje knižní novinku, která vyšla v nakladatelství Noxi – Dukanova dieta, v tuzemsku zatím nepříliš známá, poprvé oficiálně v českém vydání.  Dr. Pierre Dukan – slavný autor slavné Dukanovy diety. Čtyři zdrcující fáze, které zničí vaši nadváhu. Tři miliony Francouzů, kteří úspěšně zhubnuli. Další miliony na celém světě. Dieta na vědeckém základě. Žádné šarlatánství, žádné hladovění, žádný jo-jo efekt.  100 receptů z běžných a dostupných ingrediencí. Rady, jak účinně, rychle a přitom trvale zhubnout. Podobná dieta v Českém jazyce ještě nevyšla.

Dukanova dieta má dvě základní zásady – omezuje sacharidy a klade důraz na bílkoviny. Kvalitní živočišné i rostlinné bílkoviny. A na dostatek tekutin. Každý den po vás chce, abyste vypili alespoň 1,5 litru vody. Dukanova dieta také radikálně omezuje příjem soli.

Dukanova dieta má čtyři fáze:

1. fázi útočnou, během které se proces hubnutí nastartuje. Tato fáze má trvat 3-7 dnů podle toho, kolik chcete shodit. Pokud vám stačí 5 kg, dodržujte první fázi 3 dny, pokud víte, že musíte zhubnout 20 kg, dodržujte pravidla první fáze alespoň 7 dnů. V první fázi jsou povoleny pouze čisté bílkoviny: libové telecí nebo hovězí maso, libová drůbež a  ryby, a to vařené, grilované nebo dušené. Nikdy ne smažené. Během první fáze Dukanovy diety je doporučeno vypít každý den alespoň 2 litry vody.

2. fáze proplouvací, která kombinuje bílkovinné dny a dny bílkovino-sacharidové, během kterých konzumujete kromě bílkovin zeleninu (pozor rýže, brambory a luštěniny nesmíte!). Každou z těchto podfází dodržujte cca 5 dnů. Jak dlouho trvá druhá fáze? Záleží na vás, druhou fázi Dukanovy diety byste měli držet tak dlouho, dokud nedosáhnete hmotnosti, kterou jste si určili na začátku.

3. fáze upevňovací – ta je důležitá především proto, že pomůže předejít po návratu k běžné stravě jo-jo efektu. Trvání třetí fáze Dukanovy diety se odvíjí od kilogramů, které jste shodili, vždy trvá desetinásobek (dnů) hmotnosti, o níž jste lehčí. Zhubnuli jste 20 kg? Pak budete třetí fázi dodržovat 200 dnů. Jeden den v týdnu musíte i v této fázi dodržovat bílkovinné dny, do jídelníčku můžete zařadit (2 x týdně) škroby (brambory, čočku, těstoviny). Ve třetí fázi Dukanovy diety je povolena konzumace jednoho ovoce denně (banány a hroznové víno ale nesmíte).

4. fáze stabilizující je poslední fází Dukanovy diety a dovoluje návrat k běžným stravovacím návykům, pouze jeden den v týdnu dodržujete bílkovinnou dietu.

Dukanova dieta funguje

Dukanova dieta funguje vcelku spolehlivě, je samozřejmě vhodné (leckdy přímo nutné) doplnit ji vhodnou sportovní aktivitou. Dukanova dieta je dieta, s níž zhubla před královskou svatbou Carole Middletonová, tchyně prince Williama. Nebo Nicole Kidman. A Jennifer Lopez. Zkusili jste už Dukanovu dietu také? Pochlubte se, kolika kilogramům jste dali sbohem!

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *