Tip na knihu: Tak trochu úžasní. Britský humoristický bestseller roku 2011 vychází 20. června

[adsenseyu1]

Nejprodávanější britský humoristický román roku 2011, jen na ostrovech se prodalo více než 600 000 výtisků. Příručka pro ty, kdo mají pocit, že ti, kdo s nimi společně obývají prostor zvaný domov, nejsou nejbližší příbuzní, nýbrž cizinci z nějaké hodně vzdálené země. Nebo planety. Nebo vesmíru. Tak trochu úžasní. Letní bestseller nakladatelství Argo vychází už za několik dnů – 20. června 2012.

Dawn Frenchová (celým jménem Dawn Roma Frenchová) je populární britská spisovatelka a komediální herečka. Narodila se 11. října roku 1957, její tvorbu ovlivnil (dle jejích vlastních slov) ponejvíce John Cleese. Celkem osmkrát byla nominována na televizní ceny BAFTA, v roce 2011 nominaci za sitcom Fellowship proměnila. V roce 1997 získala za roli v televizní komedii The Vicar Dibley ocenění British Comedy Award.

Hraje v divadle, ve filmu i televizi, píše scénáře a knihy. Jako devatenáctiletou ji potkala osobní tragédie – její otec, příslušník RAF, spáchal jako pětačtyřicetiletý sebevraždu. Od roku 1984 do roku 2010 žila s komikem Lenny Henrym, adoptovali a vychovali dceru Billie. Jejich manželství patřilo mezi nejsledovanější v Británii. Na žebříčku sledovačů celebrit byli manželé hned za dvojicí David a Victoria Beckham.

A poslední dvě věty krátkého životopisu:  Humoristický román Tak trochu úžasní se stal nejprodávanějším humoristickým románem ve Velké Británii roku 2011. Českým čtenářům se Dawn Frenchová a kniha Tak trochu úžasní představí 20. června.

Dawn Frenchová: Tak trochu úžasní

Nakladatelství Argo o knize říká: Kniha humorným způsobem vypráví o obyčejné anglické rodině a především o sedmnáctileté Doře, která se považuje za ošklivku a teprve se učí hledat si zdravé sebevědomí. Dělá při tom ty základní chyby – například se přes Facebook seznámí s člověkem, který se vydává za někoho jiného než je, a má v úmyslu dívce ublížit.
Její matka Mo, těsně před padesátkou, zjišťuje samé nepříjemné věci, hlavně to, že přestože je dětská psycholožka, nerozumí ani jednomu ze svých dvou dospívajících dětí. Taky v poslední době zešedivěla, a to jak zevnitř, tak vně. Její tvář působí na děti jako maska tlustého mandarína. Ještě že má muže.

Ano, je to muž, takže tady se žádná velká pomoc očekávat nedá. Ale má taky psa a spoustu dalších problémů, které je třeba řešit.

Knihu Tak trochu úžasní vydává nakladatelství Argo 20. června 2012. Jako letní humoristický román od osvědčené hvězdy ostrovního humoru na dovolenou určitě přibalte. 

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *