Tip na koncert: Manowar – metalová legenda 3x v ČR

[adsenseyu1]

Joey DeMaio, Eric Adams, Karl Logan, Donnie Hamzik. Čtveřice, která si říká Manowar, metalová legenda, která vstala z popela a vydává se na světové turné, nazvané Lord of Steel World Tour 2012 (podle stejnojmenné desky) – začíná na začátku října ve Španělsku, aby pokračovalo celou Evropou a dalšími kontinenty. V České republice se fanoušci tvrdého rocku dočkají hned třikrát – 23. října, 24. října a 26. října, kdy Manowar zahrají postupně v ČEZ Aréně v Pardubicích, v pražské Incheba Aréně a do třetice ve Zlíně, ve sportovní hale Euronics.

Historie Manowar? Historie metalového kultu

Manowar působí na metalové scéně už více než tři desítky let – od roku 1980, kdy ji v americkém Auburn založil baskytarista a hlavní postava skupiny Joey DeMaio, toho času pyrotechnik Black Sabbath. První sestava? Již jmenovaný DeMaio, kytarista Ross the Boss, zpěvák Eric Adams a bubeník Donnie Hamzik.

Z povodní sestavy dnes v Manowar nepůsobí pouze Ross de Boss, na kytaru v kapele hraje Karl Logan, která do skupiny přišel v roce 1994, bubeník Hamzik se do skupiny vrátil v roce 2008, když v ní předtím působil pouze na samotném začátku v letech 1981-82.

První album Manowar vydali v roce 1982 (jmenovalo se Battle Hymns), do paměti posluchačů se zapsalo mimo jiné tím, že na něm část textu přednesl slavný režisér Orson Welles. V roce 1984, to už za sebou měli Manowar třetí studiové album, se skupina zapsala do Guinnesovy knihy světových rekordů – na koncertě jim naměřili 131 decibelů.

V roce 2010 se Manowar přijeli představit tuzemským fanouškům, když zahráli na metalovém festivalu Masters of Rock ve Vizovicích, zatím poslední řadové album Manowar vydali v roce 2012 – jmenuje se The Lord of Steel a Manowar se jím vracejí ke kořenům – k melodickému metalu poloviny osmdesátých let 20. století.

V říjnu 2012 se kapela Manowar představí v rámci světového turné i českým a moravským fanouškům – v Pardubicích, v Praze a ve Zlíně.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *