Tom Cruise a Katie Holmes se rozvádějí. Důvod? Scientologie

Tom Cruise a Katie Holmes. Hollywoodský pár snů se rozvádí. Překvapivou zprávu přinesl magazín People. Impuls z rozchodu vyšel od Katie, pro kterou bude rozvodová bitva o majetek a šestiletou dceru Suri první podobnou zkušeností, Tom Cruise je naopak „ostřílený“ rozvodový mazák. Po rozchodech s Mimi Rogers (manželé byli v letech 1987-1990) a slavnou Nicole Kidman (1990-2001) se bude padesátiletý herec, kterého proslavily snímky jako Top Gun, Interview s upírem nebo série Mission Imposible, rozvádět už potřetí.

Důvodem jsou scientologové a vymývání mozků

Důvod rozchodu manželů? Podle Katie Holmes stojí za vším Cruisova až přílišná oddanost scientologické církvi. Pro ty, kdo nemají zcela jsou představu, kdo scientologové jsou – scientologie je nábožensko-myšlenkový proud, který staví na myšlenkách a názorech L. R. Hubbarda a který tvrdí, že člověk může existovat jako čisté Já, nezávislé na na vnějších okolnostech.

Tom Cruise je jedním z veřejně nejznámějších členů církve, která má po celém světě přibližně milion členů. Vedoucí scientologové (jejich nauka je také známá jako dianetika) jsou často obviňováni z toho, že manipulují členy své církve a vymývají jim mozky.

Scientologie zasahovala příliš do osobního života. Manžele dokonce oddával scientologický kněz

Katie Holmes poslední větu předchozího odstavce potvrzuje, když říká, že jí Tom Cruise z odkazem na scientologickou nauku zakazoval hrát některé role, určoval pravidla, za kterých má být vychovávána jejich dcera Suri. Scientologická církev prostupovala jejich životy docela, i svatební obřad, který se udál v roce 2006 v Itálii, vedl scientologický kněz.

Hollywoodská manželství bývají pod obrovským tlakem, fanoušci hvězd často ztotožňují osobní životy slavných herců a hereček s postavami, které hrají na plátnech kin. A bulvární média je v tom utvrzují. Někdo odolá, někdo ne. Když se navíc do života začne plést sektářství (ano, scientologové jsou v podstatě sektou), rozpadají se i vztahy, které se zdály pevné.

Katie Holmes a Tom Cruise jsou toho důkazem.