Petr Uhlík. Seriálový vrah a kanibal Ladislav Hojer

Jaké to asi je, zahrát si jednoho z nejhorších masových vrahů naší nedávné minulosti? Své by i tom mohl jistě říct Petr Uhlík, jedna z hvězd nastupující herecké generace. Právě on si totiž v televizní minisérii Metoda Markovič: Hojer zahrál hlavní zápornou postavu – Ladislava Hojera.

To ale není jediná role, ve které se v roce 2024 Petr Uhlík představil televizním divákům – v České televizi jej můžete vidět v minisérii Adikts.

Životopis Petra Uhlíka? Rodák z jižní Moravy má své herecké vrcholy ještě před sebou

Narodil se 7. února 1999 v Uherském Hradišti, brzy se ale rodina odstěhovala do Prahy. Jako sedmiletý se začala učit na housle (hraje na ně stejně jako na kytaru dobře dodnes), později se pak stal členem Dismanova rozhlasového dětského souboru. Odtud už byl jen krok na studia herectví na Pražské konzervatoři, kterou úspěšně vystudoval. Už během studií se objevil ve filmu Jana Svěráka „Po strništi bos“ a filmu „Jan Hus“.

V televizi se Petr Uhlík stále častěji objevuje v seriálové tvorbě, kde každá role přitom odráží jedinečný odstín jeho herectví. Zahrál si v již zmíněné minisérii „Adikts“ a seriálu „Průvodci“ (obojí 2024), objevil se v seriálech „Místo zločinu České Budějovice“ a „Černé světlo“ v roce 2023. Jeho schopnost přizpůsobit se různým žánrům a charakterům byla ještě více zvýrazněna v roce 2022, kdy se objevil v seriálových projektech „Král Šumavy: Fantom temného kraje“, „Pět let“ a dalších.

Od roku 2022 hraje také v nekonečném seriálu televize Ulice – ztvárňuje tady postavu novináře Dalibora Tomáška.

Slibně se rozjíždí i jeho kariéra filmová do světa filmu – zahrál si ve snímcích „O malých věcech“ (2023), „Film pro pamětníky“ (2022), „Po strništi bos“ (2017) a „Jan Hus“ (2015). Objevil se i v experimentálním filmu, konkrétně krátkometrážních filmech jako „Sněžná“ (2024) a „Jsme v tom spolu“ (2023).

Petr Uhlík je mladý a nadějný herec, který za svoji dosavadní krátkou kariéru dosáhl už mnoha úspěchů a jehož další kariéra slibuje mnohé. Jako vrah Ladislav Hojer je velmi věrohodný, jeho střídmé herectví perfektně ladí s výkonem Petra Lněničky, který si zahrál vyšetřovatele Jiřího Markoviče.

Dodejme také, že úspěchy slaví Petr Uhlík na prknech, která znamenají svět – aktuálně je členem souboru Činoherního klubu v Ústí nad Labem.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *