Zdeněk Troška točí nový film. Jmenuje se Babovřesky

[adsenseyu1]

Zdeněk Troška, český režisér a rodák z Hoštic u Volyně  začíná právě dnes, v úterý 22. května 2012, natáčet svoji novou letní komedii s názvem Babovřesky aneb z dopisu venkovské drbny. Lokace? Zdeněk Troška je jihočeský patriot, děj komedie Babovřesky se odehrává v jižních Čechách, natáčet se bude především v Dobčicích. Hotovo má být 3. července, v kinech se devátá komedie Zdeňka Trošky objeví v březnu 2013.

Babovřesky jsou podle Troškových slov nenáročnou letní komedií ve stylu divácky vděčného komediálního cyklu Slunce, seno…, velký prostor opět dostanou neherci z řad místních (dobčických) obyvatel.

Mají Babovřesky příběh?

Do vesnice Babovřesky přijíždí nový farář. Místní ženy v čele s drbnou Horáčkovou (Jana Synková) čekají starého důstojného pána, ale z auta vyskočí mladý, sportovní, asi třicetiletý kluk (Lukáš Langmajer) a tím všechno začíná. Ano, vše stojí na postavě vesnické drbny. Samotný námět přinesl Troškovi jeden z jeho slovenských fanoušků, obdivovatel jeho hoštické trilogie Slunce, seno. Kromě vševědoucí drbny Jany Synkové si ve filmu zahraje Troškův oblíbený herec Pavel Kikinčuk v roli starosty, Veronika Žilková v roli jeho manželky, Lukáš Langmajer (bratr herce Jiřího Langmajera) v roli faráře nebo Lucie Bílá v roli cikánky, které přijede až z daleké Kanady… Starší hereckou generaci zastupují ve filmu Babovřesky Lubomír Kostelka a Jiří Pecha.  Ve filmu se objeví také Lucie Vondráčková, Jan Dolanský, Miro Noga, Jana Altmanová a další.

Babovřesky? Není to ani Kameňák, ani Slunce, seno, jahody

Jak říká sám Zdeněk Troška, Babovřesky nejsou pokračováním ani Kameňáku, ani slavné hoštické trilogie s Helenou Růžičkovou v hlavní roli. I proto si Zdeněk Troška namísto Hoštic vybral čtyři jiné jihočeské obce – Dobčice, Záboří, Pištín a město Netolice. Vše se točí se kolem toho, že něco bylo špatně zahlédnuto a špatně interpretováno a ve formě pomluvy se to šíří nekontrolovaně dál a dál. Ne nadarmo mají Babovřesky podtitul Z dopisu venkovské drbny…

Třicet let po natáčení komedie  Slunce, seno, jahody  se devětapadesátiletý Zdeněk Troška vrací na místo činu, do jižních Čech. Kritika zcela určitě jeho novou komedii roztrhá na kusy, Český lev bude také zlostně vrčet, ale popravdě řečeno – bavit se u Babovřesk bude snadné. Stačí přijít v březnu 2013 do kina.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *