Brunno Oravec. Zpěvák a producent

Brunno Oravec? Před několika měsíci vám tohle jméno patrně nic neřeklo. Dnes je tomu jinak. Slovenský zpěvák a producent Brunno Oravec patří k největším favoritům talentové show televize Nova Hlas ČeskoSlovenska.

Bruno Oravec je především multiinstrumentalista (v soutěži Hlas ČeskoSlovenska jej nejčastěji vidíme za klavírem) a na Slovensku poměrně známý a pracovně vytížený hudební producent. Byl členem několika hudebních skupin, jmenujme Babylon, Fontána Band či Panama, několik let strávil Brunno Oravec jako hudebník v zahraničí.

Jako hudební skladatel a producent spolupracoval či spolupracuje Brunno Oravec s mnoha nadějnými osobnostmi slovenské hudební scény – například s Peterem Fialou, Jakubem Petraníkom (byl finalistou slovenské verze Superstar) nebo Viki Matušovovou. Zatím posledním skladatelským úspěchem Brunno Oravce je titulní píseň k seriálu Slovenské televize Zlomok sekundy (2011).

Brunno Oravec, jako hudebník a producent, tu nicméně není pouze pro začínající hudebníky, skládá a produkuje pro Maťa Ďurindu (frontman rockové skupiny Tublatanka), úzce spolupracoval s frontmanem známé skupiny Elán Vašo Patejdlem, Brunno Oravec pracoval také pro Sisu Sklovskou či Petera Nagyho.

Jako instrumentalista doprovázel Brunno Oravec s kapelou P.S. při českém turné Miroslava Žbirku, v projektu Slávik 2009 se Brunno Oravec setkal s Darou Rolins, jako člen kapely Babylon se zúčastnil společného turné se skupinou No Name  v roce 2004, v roce 2009 doprovázel na koncertech zpěváka skupiny Elán Jožo Ráže.

Jako zpěvák se Brunno Oravec pokouší poprvé prosadit ve svých dvaačtyřiceti letech v soutěži Hlas ČeskoSlovenska, kde je jeho koučem český zpěvák a skladatel Michal David.