Vladimír Kuna. Člen orlického gangu

Spolu s Karlem Kopáčem a Ludvíkem Černým tvořil Vladimír Kuna jádro orlického gangu. On sám nikdy přímo nevraždil, „proslavil“ se jinak – byl to právě on, kdo navrhl likvidaci obětí v sudech s louhem. Kopáč a Černý souhlasili, ze sklepa Kunova domu se tak stalo místo nebývalých hrůz.

Vladimír Kuna se narodil 21. června 1964 v Rudné u Prahy. Tady se už v mládí seznámil s Karlem Kopáčem, přátelský vztah vydržel i do dospělosti, kdy oba cvičili v posilovně v Praze-Podolí. Před rokem 1989 se Kuna živil jako údržbář, v roce 1992 si s manželkou založil obchodní společnost Duet.

K orlickému gangu se Kuna připojil až po první vraždě (tu spáchali na Aleši Katovském Kopáč s Černým v roce 1991, mrtvé tělo vhodili do Orlíku zabalené do pletiva) – obětí byl Leorent Lipoveci, kterého zastřelil Černý ve sklepě Kunova domu.

Lipoveci byl první, koho gang zlikvidoval v sudu se žíravinou (louhem). Ten poté naložili na vypůjčenou Avii a shodili ze Žďákovského mostu do přehrady Orlík. Jak později členové gangu při výsleších vypověděli, sud, který byl prorezivělý, jim během cesty kvůli probíhajícím chemickým reakcích málem vybuchl.

Jednou z obětí orlického gangu byla Anna Medková, Kunova matka. A právě syn si její vraždu objednal. Důvodem byl majetkový zisk, Kunova matka vedla prosperující sadomasochistický salon. Zemřela několik dnů po bombovém útoku – v rukou jí vybuchl balíček, který jí poslal Ludvík Černý.

Při vyšetřování Vladimír Kuna vždy uváděl, že s vraždami neměl nic společného a na likvidaci těl se podílel na nátlak Kopáče s Černým. Soud jej za pomoc dvojnásobné vraždě, podvody a nedovolené ozbrojování odsoudil na doživotí, později mu byl trest snížen na 25 let.

PŘEČTĚTE SI TAKÉ  Rudolf Hess. Hitlerův emisar ve Velké Británii

Nakonec byl Vladimír Kuna podmínečně (na základě dobrého chování za mřížemi) propuštěn v roce 2013. Ještě ve vězení se rozvedl a oženil, pár žije někde na Chomutovsku.