Adéla Elbel. Její humor „na stojáka“ baví

Adéla Elbel? Vystudovala nizozemštinu, ze které i překládá. Ve čtyřiceti se nechala vyfotit pro Playboy. S kuchařem Ondřejem Slaninou napsala a vydala úspěšnou kuchařskou knihu Adéla ještě nevečeřela. Vystupuje jako stand-up komička, je i herečkou, byla členkou hudebního parody dua jménem Čokovoko.

Životopis Adély Elbel? Vystudovala nizozemštinu, je oblíbenou komičkou, zpívá a píše knihy

Adéla Elbel se narodila jako Adéla Komárková 17. července 1981 v Havířově. V Havířově i vyrůstala, tady také s bratrem přišli o tatínka, který zemřel při autonehodě. Vysokoškolská studia zavála Adélu Elbel se severu Moravy na jih – na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně vystudovala nizozemský jazyka literaturu. Jako nederlandistka a překladatelka z nizozemštiny se živí dodnes.

V roce 2006 Adéla Elbel společně s performerkou Zuzanou Fuksovou založila hudební duo Čokovoko, které si hrálo se slovy (nešetřilo se vulgarismy) i hudebními styly. Základem byla jednoduchá až primitivní linka, do které obě účinkující rapovaly texty. V roce 2016 oblíbená brněnská parody formace jsou činnost ukončila.

Adéla Elbel ale jeviště neopustila, jen změnila formát, se kterým vystupuje – muziku nahradily humorné skeče, stala se jednou z hvězd tuzemské stand-up komik scény. Se svými scénkami vystupovala v pořadu Na stojáka, pravidelně se objevuje na televizi Prima a Prima Comedy Central.

Dalším polem působnosti Adély Elbel je psané slovo. Kromě kuchařské knihy, kterou jsme zmínili už výše, je autorkou autobiografické knihy Doba temna, kterou vydalo nakladatelství CPRESS.

Adéla Elbel byla vdaná za divadelního režiséra Ondřeje Elbela, manželství, ze kterého vzešly dvě dcery, bylo rozvedeno v roce 2018.