Angelina Jolie si dala odstranit prsa. Aneb médiím stačí málo

[adsenseyu1]

Velké zpravodajské portály, ty, které samy sebe označují za seriozní, i ty, které se pyšní přízviskem bulvární, stojí v jedné (kulturní) frontě. Angelina Jolie, americká herečka, dcera slavného herce Jona Voighta a zvláštní vyslankyně Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky, si nechala odstranit obě prsa, resp. podrobila se lékařskému zákroku zvanému mastektomie.

Zákrok podstoupila Angelina Jolie z prostého důvodu – lékaři v jejím těle objevili zmutovaný gen BRCA1. Tento fakt znamená, že manželce herce Brada Pitta a matce šesti dětí hrozí rakovina prsou s 87% a rakovina vaječníků s 50% pravděpodobností.

Složitému zákroku a pooperační péči se Angelina Jolie podrobila v polovině února, teprve v dubnu jí lékaři voperovali prsní implantáty. Včasným zákrokem snížila krásná herečka riziko onemocnění rakovinou na 5 %.

Postoj Angeliny Jolie je obdivuhodný – ztráta prsou je pro ženu velmi traumatizující událostí, natož pro herečku a bývalou modelku. O to větší uznání si Angelina Jolie zaslouží – rozhodla se nečekat na „investigativní“ odhalení bulváru a veřejnost o svém zdravotním stavu informovala sama. Snadné to pro ni určitě nebylo.

[adsenseyu2]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *