Barbara Lukešová. Herečka

Barbara Lukešová, známá česká herečka se narodila 21. ledna 1969 v Praze. Diváci ji mohou znát především z rolí ve filmech Vojtěch, řečený sirotek, Žiletky nebo Bestiář, ale také z účinkování v hlavních rolích představení spolku Kašpar v Divadle v Celetné.

Díky úspěchu ve filmu režiséra Silvia Soldiniho Brucio nel vento (Ve větru hořím), se naskytly Barbaře Lukešové příležitosti filmovat v Miláně. Tuto nabídka však odmítla a dala přednost mateřským povinnostem.

Po návratu k herectví však Barbara Lukešová onemocněla rakovinou prsu. Rakovina postihla i Barbařinu maminku a bratra, který nakonec boj nad touto chorobou nevyhrál. Barbara Lukešová podstoupila několik operací a dlouhou chemoterapii, kdy přestávala doufat v uzdravení.

S podporou nejbližších i kolegů v divadle se Barbaře Lukešové podařilo zotavit fyzicky i psychicky. Dnes je matka dvou synů, které vychovává se svým životním partnerem hercem Vasilem Fridrichem, opět ve formě, a čekají na ni role osudových žen v českých i zahraničních filmech.