Vasil Fridrich. Známý je hlavně jako Luděk Volák z Ulice

Nekonečný seriál televize Nova Ulice je fenoménem podvečerního televizního vysílání už téměř 20 let – několik posledních let do něj patří i herec Vasil Fridrich, který v něm ztvárňuje roli zubaře Vasila Fridricha, ex manžela Blanky Volákové (Linda Rybová) a otce jejích dětí Kristýny Volákové (Sára Korbelová) a Adama Voláka (Vojtěch Machuta).

V seriálu Ulice měl a má Vasil Fridrich mnoho různých tváří – byl za násilníka, zklamaného novomanžela i padoucha, který má pocit, že přes peníze jde vyřešit vše. Jaký je Vasil Fridrich v reálném životě?

Životopis Vasila Fridricha? Pochází ze zubařské rodiny a jeho nejznámější rolí je… zubař

Vasil Fridrich, český herec s nezaměnitelným talentem a charisma, se narodil 8. května 1976 v Uherském Hradišti, kořeny má jeho rodina ovšem ve Vracově, odkud pocházel i herec Josef Somr. Vasil Fridrich pochází z neherecké rodiny, prakticky všichni jeho blízcí se věnovali či věnují zubařskému povolání – stejně jako jeho Luděk Volák z Ulice. On sám po gymnáziu vystudoval pražskou DAMU v ročníku vedeném Janou Hlaváčovou a Svatoplukem Skopalem.

Herecká kariéra Vasila Fridricha na divadle je rozmanitá. Od roku 2006 je spojen s Městskými divadly pražskými, hrál ale i na dalších divadelních scénách – Švandovo divadlo, plzeňské Divadlo J. K. Tyla, Městské divadlo Kladno – všude tady zanechal Vasil Fridrich svoji stopu. Mezi jeho významné divadelní role patří například ta v dramatu „Poručík z Inishmoru“ (2003) v Švandově divadle na Smíchově nebo ve hře „Saturnin“ (2010) v Divadle ABC.

Na televizní obrazovce se Vasil Fridrich proslavil především díky roli v seriálu „Ulice“, kde exceluje jako Luděk Volák a účastní se hlavních dějových linek. Výraznou roli měl také v seriálu Devadesátky, který mapuje práci kriminalistů rozkrývajících nejtěžší zločiny devadesátých let 20. století v Česku. Seriál byl natočený podle skutečných událostí, Vasil Fridrich ztvárnil roli majora Ivana Pauříka.

Vasil Fridrich a film? Objevil se v mnoha českých filmech, například ve snímku „Tři mušketýři“ (1996) či v televizních filmech jako „Smrt ministra“ (2009), kde ztvárnil roli Jana Masaryka, a „Metanol“ (2018), ve kterém se objevil opět coby kriminalista – jako kapitán Marek Hálek.

Vasil Fridrich žije s herečkou Barbarou Lukešovou, se kterou vychovávají dva syny . Šimona a Jana.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *