Barbora Mlejnková. Od pokerového stolu do Survivoru

Karetní hra poker je většinou vnímána jako mužská záležitost. Jenže chyba lávky – poker vždy byl, je a bude také doménou žen. Jen namátkou, legendární Kathy Liebertová si na výhrách připsala 6 milionů dolarů, Vanessa Selbst, která ji v posledních letech překonala se blíží hranici 8 milionů.

V Česku je v současnosti patrně nejznámější hráčkou pokeru Barbora Mlejnková. Je mistryní ČR (za rok 2014), je vidět v médiích a především – v lednu 2023 se stala účastnicí reality show Survivor 2023, kterou moderoval Ondřej Novotný. A i tady patří k nejvýraznějším tvářím.

Životopis Báry Mlejnkové? Poker hraje profesionálně od svých osmnácti

Narodila se v roce 1991, čertovy obrázky, jak se také říká kartám, jí podle vlastních slov učarovaly už v dětství. Tehdy to ještě byly žolíky, ve kterých se brzy stala v domácích soubojích neporazitelnou.

Když si pak jednou jako sedmnáctiletá vyzkoušela v kamarádově baru ve VIP zóně poker, bylo rozhodnuto – tudy vede cesta, tím se chci živit. Postupně se zúčastnila živých turnajů v Hradci Králové, kde se narodila, pak v Praze… a úspěch se dostavil.

Profesinální hráčkou pokeru se Barbora Mlejnková stala ve svých osmnácti, poker byl i za jejím odchodem z vysoké školy. To už žila v Praze, studovala VŠE (i když původně chtěla na práva) a dokázala si kartami vydělat na živobytí.

Osobní život Báry Mlejnkové? Barbora dlouhá léta tvořila pár s fotbalistkou Barborou Votíkovou, v roce 2021 se rozešly. V době účinkování ve hře na přežití Survivor 2023 byla její partnerkou modelka a módní návrhářka Veronica Biasiol.