Chris Norman, Mr. Smokie, přijíždí poprvé do Prahy!

Chris Norman, anglický rockový zpěvák, spoluzakladatel a bývalý frontman hudební legendy jménem Smokie, přijede příští týden do České republiky, aby dal vzpomenout svým fanouškům na „zlatá sedmdesátá“ na šňůře šesti koncertů. Koncertní turné zahájí Chris Norman v Plzni, následovat budou moravská města Ostrava a Zlín,  pak Pardubice a nakonec dvakrát Praha – Lucerna.

Chris Norman se proslavil jako zpěvák skupiny Smokie, kterou v šedesátých letech spoluzakládal a jejímž zpěvákem (s nezaměnitelným chraplavým hlasem, který je následkem onemocnění, která Norman prodělal v roce 1971) byl až do roku 1985, kdy se rozhodl odejít na sólovou dráhu.

Jedním z největších hitů Smokie byla písnička Living Next Door to Alice z roku 1976, kterou v tuzemsku proslavil Karel Zich jako Alenku v říši divů. V roce 1978 Chris Norman nazpíval úspěšný duet se Suzi Quatro Stumblin‘ in, u nás známý v podání Hany Zagorové a Petra Rezka (Ta pusa je tvá). Dalším hitem byla píseň Needles And Pins, kterou česky nazpíval Václav Neckář (Mýdlový princ).

Jako sólový interpret se prosadil Chris Norman v roce 1986 celosvětovým hitem Midnight Lady, který napsal německý hitmaker Dieter Bohlen (polovina slavné dvojice druhé poloviny osmdesátých let – Modern Talkings) pro jednu z epizod krimi seriálu Místo činu.

Chris Norman je ženatý, jeho manželka se jmenuje Linda. Jsou spolu od roku 1970 a mají pět dětí (a čtyři vnoučata, pro úplnost).

24. dubna 2012 přijíždí dvaašedesátiletý Chris Norman, bývalý frontman legendárních Smokie, na svoji první šňůru po Česku, nazvanou The hits tour 2012.