Deportoval otec Livie Klausové Židy do koncentračních táborů?

Deník Lidové noviny tvrdí, že ano. Jeho reportéři pátrali v českých a slovenských archívech a zjistili, že Štefan Miština, o kterém jeho dcera Livia Klausová vždy tvrdila, že pracoval jako právník v nějaké právní kanceláři, byl za existence fašistického Slovenského štátu vedoucím cenzurního oddělení  Ústředny státní bezpečnosti, kde byl zodpovědný za soupis majetku perzekuovaných slovenských Židů, kteří ve své ěvtšině skončili v nacistických koncentračních táborech.

Pikantní na celé záležitosti je fakt, že to byla právě Livia Klausová společně se svým manželem, odstupujícím prezidentem Václavem Klausem, a jejich syn Václav Klaus mladší, kdo před prezidentskou volbou ostře vystoupili proti Karlu Schwarzenbergovi, jehož otec se údajně zapletl s organizací českých fašistů Vlajka a jehož tchán byl jedním z vůdců rakouských nacistů.

Slova vyřčená ve druhé polovině ledna se Livii Klausové vrací zpět jako bumerang. Jak se bude celá aféra vyvíjet? Na všem si docela jistě smlsnou seriózní i bulvární média.

My si zatím připomeňme, kdo Livia Klausová je v jejím životopise – Livia Klausová – životopis.